Zdrowa dieta dla całe rodziny

Żyjemy w bardzo szybkich czasach, ciągle gdzieś gonimy i nie mamy czasu na prowadzenie zdrowego, regularnego trybu życia, a zbędne kilogramy z miesiąca na miesiąc są naszym coraz większym utrapieniem. Jeżeli chcemy, aby członkowie naszej rodziny byli zdrowi, odporni i pełni życia, to musimy zadbać o prawidłowe ich żywienie.

Zamiast gotowych fast foodów przenieśmy się na lekkostrawne i pełnowartościowe posiłki. Na szczęście ze znalezieniem diety dla całej rodziny nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

Podstawa to kalorie…

Istnieje kilka sprawdzonych i przede wszystkim bezpiecznych metod, które nie tylko pozwalają schudnąć, ale wspomagają także prawidłowy rozwój i są przeznaczone nawet dla dzieci i młodzieży. Doskonałym na to przykładem może być dieta 1000 kcal. Oczywiście taka dawka kaloryczna jest tylko przykładem i tak naprawdę każdy z nas powinien mieć indywidualnie ustawiony dzienny limit kaloryczny.

Co innego powinien jeść mężczyzna pracujący fizyczne, a co innego dziecko lub kobieta mająca siedzący tryb życia. Niemniej jednak dieta 1000 kcal jest na tyle uniwersalna, że mogą z niej korzystać nawet całe rodziny.

… i odpowiednio zbilansowane potrawy

Wystarczy tylko dobrze opracować menu i gotowe. Metoda ta jest lekkostrawna i przede wszystkim bogata w różne składniki odżywcze. Można na niej jadać zarówno warzywa, chude mięsa, nabiał, ryby jak i produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe oraz owoce. Podczas komponowania posiłków dla całej rodziny nie można zapominać o specjalnych tabelach żywieniowych, to dzięki nim wiemy jakich produktów unikać i jak zapotrzebowanie

Jeden Komentarz

  1. OE Mapa Zdrowia

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *