Zabawki edukacyjne czyli radość z nauki

W dobie wszechobecnych gier, obsługiwanych przez smartfony, komputery i konsole, warto zapoznać się z alternatywnymi formami zabawy, które można zaproponować naszym dzieciom.

Zabawki, które mają szansę konkurować z wirtualną rzeczywistością powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim pobudzające do myślenia, inspirujące i nie pozwalające się szybko znudzić. Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę, że współcześnie dzieci rozwijają się bardzo szybko, a ilość napływających do nich bodźców zewnętrznych jest znacznie większa niż dawniej. Oznacza to, że potrzebują one zajęcia, które na długo zaabsorbuje ich uwagę, a równocześnie pozwoli im się wyciszyć i nauczyć czegoś pożytecznego. Odpowiedzią na te wszystkie potrzeby są zabawki edukacyjne, które w obecnej dobie dostępne są w różnorodnych formach i o wszechstronnej tematyce.

Jak sięgać po wiedzę z radością

Wiele ciekawych propozycji znaleźć można wśród zabawek kreatywnych. Zostały one zaprojektowane z myślą o pobudzaniu wyobraźni i rozwijaniu pomysłowości u dzieci. Można je podzielić na kilka kategorii, w zależności od tematyki i formy zabawy, którą proponują:

  • Dla młodych naukowców stworzone zostały liczne zestawy do eksperymentowania, dzięki którym mogą w warunkach domowych zrobić np. tornado w butelce czy poznać podstawy chemii, elektroniki lub anatomii;
  • Brzdące ze smykałką do budowania zainteresują się na pewno zestawami konstrukcyjnymi, z których stworzyć mogą roboty, pojazdy i wszystko co tylko podsunie im fantazja;
  • Zabawki kreatywne oferują również szeroki wybór dla bardziej artystycznych dusz. W asortymencie znajdziemy między innymi koraliki do tworzenia biżuterii, różnorodne masy plastyczne, wyszywanki, magiczne farby czy piasek kinetyczny.

Wszystkie powyższe aktywności nie tylko rozwijają twórcze myślenie i poszerzają wiedzę, lecz także doskonalą zdolności manualne, niezbędne do późniejszej nauki pisania.

Tradycyjne zabawki w nowej odsłonie

Od pewnego czasu powróciła moda na zabawki drewniane. Trudno się temu dziwić ponieważ nie dość, że są one niezwykle estetyczne (często malowane ręcznie) to jeszcze wykonane z ekologicznego, zdrowego materiału. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się proste, ale to właśnie dzięki temu w niezwykły sposób działają na wyobraźnię, pozostawiając dzieciom miejsce na własną kreatywność. To wspaniała odskocznia od licznych zabawek, jednoznacznie narzucających w jaki sposób należy się nimi bawić. Do wyboru mamy różnorodne klocki i układanki, domki dla lalek, zestawy kucharskie, warsztaty z narzędziami, zabawki logiczne i wiele innych..

Dziecięca fantazja nie zna granic, dlatego warto pielęgnować kreatywność naszych latorośli i pomagać im wszechstronnie się rozwijać. Dzięki zabawkom w przyjemny i radosny sposób możemy pomóc malcom w poznawaniu otaczającego ich świata i pokazać, że ciekawa jest nie tylko rzeczywistość wirtualna.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *