Zabawki dla małego dziecka

Nie od dziś wiadomo, że maluchy najłatwiej uczą się poprzez zabawę. Najważniejsze są pierwsze lata życia, podczas których szybko i z nadzwyczajną łatwością przyswajamy wiedzę. Warto zadbać o to, by proces poznawania świata przez naszego dziecka bawił je i zarazem rozwijał zdolności.

Czym powinny charakteryzować się idealne zabawki dla niemowlęcia? Przede wszystkim muszą posiadać atesty alergiczne i spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Pamiętaj by były dostosowane do zaleceń dotyczących wieku malca. Zbyt małe elementy mogą zostać połknięte. Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć odpowiednie zabawki dla małego dziecka. Ponadto trzeba pamiętać, że maluchy bardzo szybko się nudzą i łatwo stracić ich zainteresowanie.

Kolorowe grzechotki

Dla najmłodszych dzieci najciekawsze są grzechotki. Ich wybór jest naprawdę spory – różnią się kształtami, kolorami, materiałem, z którego są wykonane. Pierwszą grzechotkę możesz podarować malcowi gdy skończy drugi miesiąc, ale przygotuj się na to, że samodzielną zabawę dziecko zacznie dopiero dwa miesiące później. Do tego czasu możesz absorbować uwagę malucha potrząsając zabawką, aby chętniej wodził za nią wzrokiem. Wybieraj takie które mają intensywny kolor – jeden lub dwa, wtedy najbardziej przyciągają uwagę małych oczu.

Ekologiczne zabawki

Pierwsze autko Twojego dziecka, a zarazem w pełni ekologiczne, drewniane i naturalne

Firma Lullalove proponuje ODA car, czyli pierwsze autko Twojego dziecka. Wykonane jest ręcznie z naturalnego oszlifowanego drewna bukowego. To zabawka całkowicie ekologiczna. Twoje dziecko pokocha ją od pierwszego kontaktu. Dzięki grzechotaniu stymuluje nie tylko wzrok, ale także słuch. Zabawka jest bezpieczna, zatem jeśli powędruje do buzi, nie musisz obawiać się o zadrapania lub połykanie niebezpiecznych substancji, które często powlekają materiał.

Na ekologię i naturalne składniki stawia również Plan Toys. Seria PlanPreschool to starannie zaprojektowane instrumenty muzyczne, gry, układanki i grzechotki, których celem jest nie tylko zabawiać dziecko, ale również je uczyć. Drewniane grzechotki Królik, Biedronka lub Gryzak pobudzą wyobraźnię dziecka, pomogą w nauce rozróżniania kolorów i dźwięków. Farby, kleje, opakowania oraz same metody produkcji zabawek są w stu procentach przyjazne środowisku.

Sensoryczne i kreatywne

Ciekawą opcją jest też Jeżyk Klik Klak od firmy Skip Hop. To wspaniała zabawka multisensoryczna. Rozwija zdolności motoryczne i manualne, inspiruje wyobraźnię i uczy kreatywności w zabawie. Stymuluje zmysł dotyku, słuchu i wzroku oraz rozwija zdolności motoryczne i manualne. Jeżyk posiada miękkie, bezpieczne dla ząbkujących dzieci, detale o różnorodnej fakturze, kolorowe kuleczki, które wprawione w ruch grzechoczą oraz ukryte lusterko, które podczas otwierania wydaje dźwięk “klik klak”.

Trochę większe dzieci z radością przywitają zabawki kreatywne z bobomio.pl. We wspomnianej już serii PlanPreschool znajdziemy również zestaw akcesoriów do ciastoliny. Przepiękny, kolorowy i bezpieczny zestaw, którego część elementów wykonanych jest z litego drewna kauczukowego część z Plan Wood – zmielonych korzeni i gałęzi kauczukowych wymieszanych z naturalnym barwnikiem. Bezpieczeństwo zapewniają zaokrąglone brzegi foremek oraz materiał, z którego zestaw jest wykonany, czyli drewno, co oznacza, że nawet najbardziej żywiołowe dziecko nie będzie miało możliwości skaleczenia.

Inną możliwość na znakomitą i rozwijającą zabawę w rodzinnym gronie proponuje Sierra Madre. Teatrzyk Cieni to zestaw wyjątkowych postaci, które ożyją jako cienie na ścianie pokoju. Jest to jedyny produkt na rynku, który poza postaciami, patyczkami i klipsami, zawiera także książeczkę z pomysłami na bajki i zabawy – czyli wszystko czego potrzebujesz, żeby rozpocząć wieczorną przygodę. Dodatkowo, postacie po naświetleniu świecą w ciemności, sprawiając jeszcze więcej frajdy. Zabawka dostępna jest w trzech wariantach – Niesamowite Maszyny, Podwodny Świat i Zaczarowane Królestwo.

Zabawa z dzieckiem

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz, o której powinien pamiętać każdy Rodzic. Nieważne, ile zabawek dziecko posiada, najważniejsza i najbardziej rozwijająca jest wspólna zabawa, pokazywanie dziecku, w jaki sposób należy reagować na poszczególne bodźce, jak cieszyć się z drobnostek. Dlatego, Drogi Rodzicu, to bardzo istotne, abyś znalazł każdego dnia chwilę, aby poświęcić ją na rodzinne rozrywki.

Tagi:

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *