Wyprawka dla noworodka urodzonego zimą

Zimowa wyprawka dla noworodka różni się nieco od tej letniej. Jeśli poród wypada na miesiące zimowe, to trzeba zaopatrzyć się w większą ilość cieplejszych rzeczy oraz niezbędne kosmetyki. Zakup tych rzeczy to dla przyszłych rodziców przyjemny etap oczekiwania na nowego członka rodziny.

Wózek dla noworodka
Wózek jest podstawowym elementem wyprawki. Najlepsze są wózki głębokie, z dużą, obszerną i wygodną gondolą. Dodatkowo w zimie łatwiej spacerować z wózkiem z dmuchanymi i grubymi kołami. Im koła są cieńsze, tym trudniej się poruszać po śniegu.

Łóżeczko dla noworodka
Zimą odpowiednia temperatura pokoju, w którym przebywa dziecko to -21-22 stopnie. Należy pamiętać, by codziennie go wietrzyć. Jeżeli chodzi o samą kołyskę, to przyda się śpiworek do łóżeczka, który jest alternatywą kołderki. Niemowlak śpiący w takim śpiworku nie zmarznie w nocy i będzie opatulony z każdej strony. Innym rozwiązaniem są gniazda niemowlęce czy bardzo prakktyczny otulacz dla niemowlaka. Warto mieć także kilka kocyków, które posłużą jako dodatkowe okrycie.

Ubranka na zimę
Ubranka dla niemowlaka urodzonego zimą powinny być nieco grubsze, niż dla dziecka urodzonego wiosną. Ważne jest to, by body, koszulki i kaftaniki miały długie rękawy, a śpioszki – stópki. Ubranka powinny być uszyte z grubszej bawełny lub tkaniny frotte. Nie warto kupować ubrań w najmniejszym rozmiarze, gdyż dziecko bardzo szybko rośnie. Najlepszym rozwiązaniem będą nieco większe, np. na 62 cm.

Kosmetyki w pierwszym okresie życia dziecka
Należy kupić kosmetyki, które ochronią skórę niemowlaka przed działaniem niskich temperatur. Zestaw do pielęgnacji powinien się składać z: kremu ochronnego, oliwki, płynu do kąpieli dla niemowląt, soli fizjologicznej do przemywania oczu, gazików do pielęgnacji pępka, aspiratora do nosa, płatków kosmetycznych, termometru do wody, nożyczek, maści przeciw odparzeniom. Wybierając akcesoria i kosmetyki należy zwracać uwagę na ich oznaczenia oraz atesty. Kosmetyki należy wybierać te, które mają na opakowaniu oznaczenie „0+”, czyli że mogą być stosowane już od pierwszego dnia życia dziecka.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *