Walcz z niepłodnością po męsku

Technika nieustannie prze do przodu. A wraz z nią medycyna. W zeszłym stuleciu znacznie wydłużyła się długość ludzkiego życia. Zmalała również śmiertelność wśród dzieci. Postęp naukowy zdołał też zmienić inną sferę życia. Jeszcze w dziewiętnastym wieku wszelkie problemy z zajściem w ciążę jednoznacznie zrzucano na kobietę. Niesłusznie. Bardzo często przyczyna leży po stronie mężczyzny (a konkretnie jego organizmu)

Powody niepłodności u mężczyzn

Ludzie przez tysiące lat rozmnażali się bez naukowej pomocy. Obecnie ciężko w to uwierzyć. Męski układ rozrodczy jest skomplikowany i przede wszystkim delikatny. Nawet pozornie niewielkie zmiany mogą na niego wpłynąć niekorzystnie. Powodem niepłodności może być uszkodzenie jąder. Zbyt częste ich przegrzewanie także prowadzi do obniżenia wydajności nasienia.

Na zmniejszoną zdolność do rozrodu mogą wpłynąć tak przyziemne, codzienne czynniki jak chociażby noszenie zbyt ciasnej bielizny czy regularne spędzanie długiego czasu za kółkiem. W praktyce nawet stres może doprowadzić do poważnego obniżenia wydolności męskiego układu rozrodczego. Wszystkie powyższe czynniki niejednokrotnie skutkują zmniejszeniem ilości plemników. Ich liczba powinna wynosić powyżej 20 milionów komórek na jeden mililitr nasienia. Choroby przenoszone drogą płciową również skutkują zmniejszoną ruchliwością plemników oraz ich poważnymi deformacjami.

Leczenie męskiej bezpłodności

Znane powiedzenie uczy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego właśnie najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów z niepłodnością jest zmiana nawyków i trybu życia. Należy przede wszystkim zmienić dietę na nisko-tłuszczową, a także ograniczyć spożycie alkoholu i palenie papierosów. Do przegrzania jąder mogą doprowadzić między innymi takie rozrywki jak przebywanie w gorącym jakuzzi czy w saunie. Również je należy odrzucić. Kiedy profilaktyka nie działa, należy skontaktować się z lekarzem, a on pomoże znaleźć odpowiednie laboratorium.

Badanie nasienia w klinikach Invimed pozwoli określić ilość plemników. Medycyna obecnie pozwala przeprowadzić wiele odmian zapłodnienia in vitro. Przy drastycznie zmniejszonej liczbie plemników żeńską komórkę można umieścić w naczyniu, w którym ich liczba została sztucznie zwiększona. Nawet w sytuacji, gdy u pacjenta nie występują aktywne plemniki można dokonać zapłodnienia metodą ICSI.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *