Usuwanie kamienia, polerowanie i fluoryzacja w pakiecie – zadbaj o higienę i estetykę jamy ustnej

Każdy z nas przywiązuje wagę do estetyki i higieny zębów. Piękny i zdrowy uśmiech to wizytówka naszych czasów. Warto więc zadbać o usunięcie kamienia nazębnego, przebarwień, wzmocnienie zębów i ich wypolerowanie. Dzięki dbałości o stan uzębienia możemy uchronić się przed chorobami, stanami zapalnymi i infekcjami. Zdrowe i odpowiednio oczyszczone zęby ograniczą częstotliwość wizyt stomatologicznych, przy czym pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie oraz odczucia osób, z którymi najczęściej przebywamy.

Usuwanie kamienia nazębnego

To, co określamy kamieniem to zmineralizowana płytka nazębna. Jest zjawiskiem niekorzystnym, ponieważ może przyczynić się do wystąpienia stanów zapalnych. Choroby dziąseł i zębów są wynikiem obecności bakterii na kamieniu nazębnym – porowatej płytce skłonnej do przebarwień.

Kamień nazębny możemy usunąć za pomocą jednej z dwóch metod: skalingu lub piaskowania. Skaling zębów polega na usuwaniu osadu nazębnego przy pomocy specjalnych urządzeń ultradźwiękowych tzw. skalerów. Kilkadziesiąt tysięcy drgań generowanych w ciągu jednej sekundy jest przenoszonych z urządzenia na powierzchnię zębów, wskutek czego kamień kruszy się i zostaje usunięty. Usuwanie płytki nazębnej tą metodą zaleca się 1-2 razy w roku.

Usuwanie kamienia z powierzchni zębów jest możliwe również dzięki piaskowaniu. Zabieg ten może stanowić uzupełnienie skalingu, choć sam też jest efektywny. Po rozbiciu i usunięciu kamienia ma miejsce piaskowanie, które pozwala wyeliminować osad i przebarwienia przy użyciu specjalnego proszku ze sprężonym powietrzem i wodą. Skaling i piaskowanie są wykonywane razem z polerowaniem i fluoryzacją m.in. w Smile Design Clinic w Warszawie.

Na czym polega polerowanie zębów?

Polerowanie to zabieg stosowany w ramach profilaktyki zębów. Jest on wykonywany przy użyciu obracającej się szczoteczki z pastą polerską, która czyści powierzchnię zębów, usuwając nieestetyczne naloty, przebarwienia i osady. Zęby powinno się polerować po przeprowadzonym skalingu i piaskowaniu, gdyż polerowanie oczyszcza zęby z drobnych pozostałości, których nie zdołał usunąć skaling.

Fluor szkodliwy czy zbawienny?

Pewnie większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że fluor jest składnikiem każdej pasy do zębów. Obecność fluoru ułatwia przyswajanie wapnia. Przenikając przez szkliwo pierwiastek ten czyni nasze zęby odpornymi na kwasy i działanie powodujących próchnicę bakterii. Fluor zapobiega demineralizacji zębów. Lakierowanie zębów fluorem jest jak najbardziej wskazane dla utrzymania zębów w dobrej kondycji, ale nadmiar fluoru – jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Fluoryzacja jest wskazana również w przypadku osób cierpiących na nadwrażliwość szyjek zębowych, bądź dla pacjentów, u których postępuje remineralizacja szkliwa i pojawiają się przebarwienia. Warunkiem koniecznym do poddania się zabiegowi fluoryzacji zębów są oczyszczone zęby. Więcej informacji na temat oferty zabiegów z zakresu utrzymania higieny i estetyki zębów: http://www.smiledesignclinic.pl/cennik/.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *