Urodziny dziecka w domu – jak je zorganizować?

Przyjęcia urodzinowe to dla dzieci niezwykle ważny punkt ich rozwoju i relacji z rówieśnikami. Same często uczęszczają na urodziny kolegów i koleżanek, aby później marzyć o podobnych atrakcjach w dniu swojego święta. Jeśli jednak nie masz możliwości zorganizowania przyjęcia dla swojej pociechy w specjalnym lokalu, podpowiadamy, jak urządzić udane urodziny dziecka w domu.

Jak zorganizować urodziny dla dziecka, od czego zacząć?

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania, zacznij od planowania i ustalenia kilku ważnych rzeczy. Przed organizowaniem dekoracji, planowaniem menu i zabawy, zacznij od 3 ważnych punktów.

  1. Przede wszystkim budżet całej zabawy. Od tego będą zależały wszystkie dalsze decyzje i wybory.
  2. Kolejną istotną sprawą jest określenie liczby gości, na którą możesz sobie pozwolić, biorąc pod uwagę także wielkość mieszkania, jeśli mają to być urodziny dziecka w domu. W tym momencie należy również rozważyć kwestię rodziców oraz to, czy mają zostawić swoje dzieci pod Twoją opieką, czy może w pokoju obok znajdować się będzie kącik dla dorosłych. O tym wszystkim należy zdecydować w pierwszej kolejności.
  3. Kto będzie zaproszony? Tę decyzję podejmij razem z dzieckiem, to jego przyjęcie, więc to ono powinno zdecydować, z kim spędzi ten czas. Określ jedynie ilość kolegów i koleżanek, jaką musi wybrać.

Zaproszenia i tematyka imprezy

Po podjęciu decyzji dotyczącej gości przyszedł czas na doręczenie zaproszeń. Należy postarać się o to w miarę wcześnie, nie później niż na dwa tygodnie przed planowaną zabawą, aby uniknąć rozczarowania dziecka, gdy któryś z gości nie będzie mógł pojawić się na urodzinach. Przed wyborem zaproszeń warto zastanowić się, czy cała zabawa będzie miała jakiś motyw przewodni – na przykład ulubioną bajkę jubilata. Jeśli tak, warto zadbać o to, aby zaproszenia również nawiązywały do postaci z określonej bajki. W wybór zaproszeń najlepiej zaangażować bohatera tej imprezy, który będzie wiedział, co mu się najbardziej podoba. Szeroki wybór zaproszeń urodzinowych znajdziesz w ofercie sklepu GoDan Party.

Co przygotować na urodziny dziecka w domu?

Goście zaproszeni, dziecko odlicza już dni do urodzin – to najwyższy czas, aby zająć się kwestiami dotyczącymi przebiegu całej zabawy. Na tym etapie pojawiają się kolejne 3 bardzo ważne punkty, mianowicie:

  1. Dekoracje pokoju w którym będzie odbywało się przyjęcie. W tym punkcie wiele zależy od tego, czy na etapie planowania zdecydowaliście się z dzieckiem na wybór bajki bądź motywu przewodniego. Jeśli tak, warto zadbać o to, aby dekoracje również nawiązywały do wybranego motywu. Bez względu na wzór, na urodzinach dziecka w domu nie powinno zabraknąć balonów, serpentyn i girland. Powinno być przede wszystkim kolorowo,
  2. Menu na urodziny dziecka. Mimo że najmłodsi goście raczej nie spędzają czasu siedząc przy stole, nie może zabraknąć na nim smakołyków. Powinny się tam znaleźć słodycze i słone przekąski – w końcu to wyjątkowa okazja, dla równowagi warto umieścić również owoce, galaretki czy kolorowe kanapeczki. Szykując menu na urodziny dziecka, nie zapomnij o torcie i świeczkach – to obowiązkowy punkt każdych urodzin. Praktycznym rozwiązaniem będą również jednorazowe talerzyki i kubeczki papierowe. Urodzinową zastawę dla najmłodszych w różnych wzorach i kolorach znajdziesz w ofercie sklepu GoDan Party.

Zabawy na urodziny dziecka. Zaplanowanie i zorganizowanie urodzin dziecka w domu to spore wyzwanie pod względem zaplanowania atrakcji. Nuda na przyjęciu jest zdecydowanie niepożądana! Zatem, co przygotować na urodziny dziecka, aby zarówno ono, jak i zaproszeni koledzy oraz koleżanki dobrze się bawili i mieli zapełniony czas? Przede wszystkim należy przygotować różne gry i zabawki, sprawdzą się również ulubione planszówki na kilka osób. To może okazać się jednak niewystarczające. Najlepiej przygotować sobie kilka konkursów i zabaw na urodziny, w które będą zaangażowane wszystkie dzieci. Dobrze, jeśli pojawi się również element rywalizacji oraz małe nagrody dla zwycięzców. To z pewnością zapewni pozytywne emocje i zaangażowanie we wspólną zabawę. Z odpowiednim arsenałem pomysłów i gier, urodziny dziecka w domu nie będa wyzwaniem.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *