Stroje kąpielowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Strój kąpielowy to dla malucha nie tylko ochrona, ale również sposób wyrażania siebie. W pewnym wieku wszystko, co dziecko ma na sobie wydatnie wpływa na jego samopoczucie i w późniejszych etapach, akceptację samego siebie. Dlatego wybór stroju kąpielowego dla dziecka jest tak ważny.

Stroje kąpielowe dla dzieci – od kiedy zacząć stosować?

Chociaż już na etapie zaprzyjaźniania się z wodą, czyli ćwiczeniach na basenie, na które zapraszane są maluchy po skończeniu dwóch miesięcy życia, widać, że rodzice ubierają maluchy w stroje kąpielowe – to nie zawsze jest dobre wyjście.

Maluszki w wieku do 2-3 lat naprawdę nie zawsze potrzebują stroju kąpielowego. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dzieckiem, które chodzi w pieluszce stroje kąpielowe dla dzieci nie będą konieczne, bo i po co? Pupa dziecka jest osłonięta przed uszkodzeniem w przypadku jakiegoś upadku, a poza tym, nie potrzeba żadnej innej ochrony, bo i strój kąpielowy takiej ochrony nie daje. Nie ma więc ku temu przesłanek. Co innego w przypadku pobytu na piaszczystej plaży, kiedy do wąskich zakamarków pupy malucha, może dostać się piasek, a dziecku już nie chodzi w pieluszce, wówczas nie ma jak wybrać ładne i wygodne stroje kąpielowe dla dzieci.

Tak naprawdę nie ma co byt wcześnie zaczynać stosować strojów kąpielowych, bo dla dwulatka, który chodzi w pieluszce to tylko może być niepotrzebny problem. Dodatkowe kąpielówki czy strój, nałożony na pieluchę, będą ją niepotrzebnie ściskać i maluch przez cały dzień plażowania będzie opięty w wąski kaftan, który naprawdę nie jest mu potrzeby.

Jakie stroje kąpielowe dla dzieci wybierać?

Jeśli chodzi o materiały możemy wybierać sposób:

  • zwykłych materiałów na strój kąpielowy
  • materiałów w 70 do 90 procentach odpornych na promienie UV
  • materiałów odpornych na promienie UV w stopni powyżej 90 procent

Ochrona przeciwsłoneczna w wakacje to zawsze pewien problem. Niezależnie od tego czy ufamy producentom kremów i olejków z apteki czy chronimy swojego malucha olejkiem z malin wykonanym samodzielnie, zawsze zastanawiamy się czy promieniowanie UV nie dotknie dziecka po kąpieli. Czy krem czy olej nie zmywa się podczas długich (jak to w przypadku maluszków) kąpieli. I czy skóra jest nadal chroniona. Rozwiązaniem są stroje kąpielowe dla dzieci z tkanin UPF 50+. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy zamartwiają się o ochronę przeciw szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Taki kostium to dodatkowe zabezpieczanie i co ważne działa nawet wówczas, kiedy krem i olejek dawno się zmyją. Co więcej, tego typu stroje kąpielowe dla dzieci są bardzo chłonne i szybko wysychają, nie sprawiając jednak, że dziecku jest ciepło kiedy już wyschnie.

Najmłodszym dzieciom, dla których ochrona jest szczególnie istotna, warto kupić kostium w postaci piankowego body, który ochroni jego wrażliwą skórę przed nadmierną wilgocią, która również może być groźna, zwłaszcza dla maluchów poniżej pierwszego roku życia.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *