Stroje kąpielowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Strój kąpielowy to dla malucha nie tylko ochrona, ale również sposób wyrażania siebie. W pewnym wieku wszystko, co dziecko ma na sobie wydatnie wpływa na jego samopoczucie i w późniejszych etapach, akceptację samego siebie. Dlatego wybór stroju kąpielowego dla dziecka jest tak ważny.

Stroje kąpielowe dla dzieci – od kiedy zacząć stosować?

Chociaż już na etapie zaprzyjaźniania się z wodą, czyli ćwiczeniach na basenie, na które zapraszane są maluchy po skończeniu dwóch miesięcy życia, widać, że rodzice ubierają maluchy w stroje kąpielowe – to nie zawsze jest dobre wyjście.

Maluszki w wieku do 2-3 lat naprawdę nie zawsze potrzebują stroju kąpielowego. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dzieckiem, które chodzi w pieluszce stroje kąpielowe dla dzieci nie będą konieczne, bo i po co? Pupa dziecka jest osłonięta przed uszkodzeniem w przypadku jakiegoś upadku, a poza tym, nie potrzeba żadnej innej ochrony, bo i strój kąpielowy takiej ochrony nie daje. Nie ma więc ku temu przesłanek. Co innego w przypadku pobytu na piaszczystej plaży, kiedy do wąskich zakamarków pupy malucha, może dostać się piasek, a dziecku już nie chodzi w pieluszce, wówczas nie ma jak wybrać ładne i wygodne stroje kąpielowe dla dzieci.

Tak naprawdę nie ma co byt wcześnie zaczynać stosować strojów kąpielowych, bo dla dwulatka, który chodzi w pieluszce to tylko może być niepotrzebny problem. Dodatkowe kąpielówki czy strój, nałożony na pieluchę, będą ją niepotrzebnie ściskać i maluch przez cały dzień plażowania będzie opięty w wąski kaftan, który naprawdę nie jest mu potrzeby.

Jakie stroje kąpielowe dla dzieci wybierać?

Jeśli chodzi o materiały możemy wybierać sposób:

  • zwykłych materiałów na strój kąpielowy
  • materiałów w 70 do 90 procentach odpornych na promienie UV
  • materiałów odpornych na promienie UV w stopni powyżej 90 procent

Ochrona przeciwsłoneczna w wakacje to zawsze pewien problem. Niezależnie od tego czy ufamy producentom kremów i olejków z apteki czy chronimy swojego malucha olejkiem z malin wykonanym samodzielnie, zawsze zastanawiamy się czy promieniowanie UV nie dotknie dziecka po kąpieli. Czy krem czy olej nie zmywa się podczas długich (jak to w przypadku maluszków) kąpieli. I czy skóra jest nadal chroniona. Rozwiązaniem są stroje kąpielowe dla dzieci z tkanin UPF 50+. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy zamartwiają się o ochronę przeciw szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Taki kostium to dodatkowe zabezpieczanie i co ważne działa nawet wówczas, kiedy krem i olejek dawno się zmyją. Co więcej, tego typu stroje kąpielowe dla dzieci są bardzo chłonne i szybko wysychają, nie sprawiając jednak, że dziecku jest ciepło kiedy już wyschnie.

Najmłodszym dzieciom, dla których ochrona jest szczególnie istotna, warto kupić kostium w postaci piankowego body, który ochroni jego wrażliwą skórę przed nadmierną wilgocią, która również może być groźna, zwłaszcza dla maluchów poniżej pierwszego roku życia.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *