Rodzinny wyjazd na narty w Czechach

Zima nie musi kojarzyć się naszym dzieciom z szarymi kolorami, smutną atmosferą, brakiem możliwości zabawy na dworze z powodu opadów deszczu. Możemy pokazać im zupełnie inny charakter tej pory roku, pełny białego śniegu, szaleństwa na sankach, nartach, czy snowboardzie, a także innych niezwykłych wrażeń.

Jest gdzie pojeździć

Są miejsca, które kuszą przyjemną zimą i to bardzo blisko polskiej granicy. Nasi południowi sąsiedzi z Czech dobrze wiedzą jak zadbać o stoki narciarskie. W ostatnim czasie zainwestowali łącznie w przeliczeniu na złotówki ponad 178 milionów. W efekcie do dyspozycji tych najmłodszych, jak i starszych miłośników białego szaleństwa jest w sumie ponad 570 kilometrów tras zjazdowych. Są też trasy dla amatorów biegów narciarskich, których długość ponad dwukrotnie przebija długość polskich autostrad i wynosi 3 162 kilometry.

weekendwczechach-infografika
Kliknij aby powiększyć infografikę

Pokaż dzieciom prawdziwe zamki

Jednak Czechy nie ograniczają nas jedynie do sportowej formy spędzania wolnego czasu z naszymi pociechami. Ten kraj słynie również z licznych zamków, a przecież ile to już razy czytaliśmy, czy opowiadaliśmy dzieciom o dzielnych rycerzach i pięknych księżniczkach, mieszkających właśnie w takich zamkach oraz pałacach?

Na pewno warto zobaczyć zamek w Czeskim Krumlovie, który jest drugi pod względem wielkości w Czechach i choć może wydawać się nieco szary, to podczas zwiedzania zrobi na Was wrażenie jego ogrom. Atrakcyjny jest także obiekt w Litomyslu, który został wzniesiony w XVI wieku, czy też Cesky Stenberk, którego obecna dość toporna konstrukcja nie przypomina zamków z dziecięcych bajek, ale naprawdę będziecie go podziwiać.

To tylko kilka propozycji, bo nie sposób szczegółowo opisać i wymienić więcej obiektów. Niemniej bez względu na to, do którego z nich się wybierzecie, Wasze pociechy będą miały okazję poczuć jakby rzeczywiście przenosiły się w przeszłość.

Odkryjcie świat nauki

Ale przecież nie samą historią żyje człowiek. Dzieci często potrafią zadawać nam niezwykłe pytania o otaczający nas świat. Dlaczego, więc nie pokazać im go z tej ciekawej strony? W Libercu możecie odwiedzić IQLandię. Znajduje się tam jedno z najlepszych planetariów 3D na świecie, w którym uwierzycie absolutnie we wszystko, nawet w to, że zgubiliście się w czarnej dziurze. Oprócz tego są różne strefy tematyczne jak np. TUL – świat pomysłów i odkryć, w której dowiecie się jak wygląda superinteligentna kurtka, skąd się wzięło nanowłókno, czy też będziecie mogli sami sterować robotycznym ramieniem. Kolejną strefą jest Science show – świat eksperymentów, których nie przeprowadzicie w domu. Macie możliwość zapoznać się z ciekłym azotem, gazami itp. Możecie pozwolić podpalić wodór na swojej dłoni lub zatańczyć pod napięciem 500 tysięcy wolt. Takich wrażeń na pewno nie zapomnicie. Jeszcze inną strefą jest Laboratorium, w którym poznacie jak się tworzy perfumy, dowiecie się na czym polega tajemnica niewidzialnego atramentu i wiele innych zabawnych eksperymentów.

Są też strefy GEO (poświęcona całej ewolucji kosmosu), GeoLab (świat skał i minerałów), czy też strefy ekspozycyjne, gdzie dowiecie się wszystkiego o ludzkim ciele, żywiołach, domowych przedmiotach i dźwiękach.

Czechy jeszcze inaczej

Wybierając się na rodzinny weekend w Czechach możecie również skorzystać oferty tamtejszych hoteli wellness, uzdrowisk i aquaparków z basenami termalnymi. Zapewne weekend to zbyt krótki czas, aby wszystko zobaczyć, odwiedzić i doświadczyć, ale wspomniana bliskość tego kraju sprawia, że możecie się tam wybrać częściej niż tylko raz.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *