Rodzinne wakacje w górach

Przychodzi okres wakacyjny, a wraz z nim upragniony odpoczynek, który należy się każdemu. Dzieci mają wolne od szkoły, dorośli chcąc zabrać gdzieś swoje pociechy biorą urlop w pracy. Jednak zawsze pojawia się ten sam problem – gdzie pojechać? Czy wybrać góry czy morze? Czy tam gdzie pojedziemy, nasze dzieci będą dobrze się czuć? Czy zapewnimy im ciekawe atrakcje?

Polskie góry

Góry są niedoceniane w okresie letnim – utarło się, że gdy robi się ciepło trzeba jechać nad morze, bądź jezioro, a góry przeznaczone są tylko do zimowej rozrywki. Nic bardziej mylnego! Góry są świetnym miejscem wypadowym o każdej porze roku, dla każdego – niezależnie od wieku. Przede wszystkim, są doskonałym miejscem, by odpocząć od miejskiego zgiełku. Świeże powietrze, piękna przyroda i niecodzienne widoki to coś, czego nie zaznamy w mieście.

Spacer po górach

Nie musimy obawiać się górskich szlaków turystycznych – są one zróżnicowane i dokładnie opisane. Wszelkie obawy są więc niesłuszne – możemy wybrać bardzo łagodny i krótkodystansowy szlak, dzięki czemu nasze dzieci się nie zmęczą, a my będziemy mogli zapewnić im aktywny wypoczynek w połączeniu z podziwianiem górskiej przyrody. Na szlakach turystycznych możemy spotkać wiele rzadkich gatunków roślin, siedliska zwierząt i ptaków, dzięki czemu zwykły spacer może przekształcić się w edukacyjną formę spędzania czasu. Warto przed wybraniem się w góry poczytać o danym szlaku i znajdujących się w okolicy ciekawych obiektach przyrodniczych czy atrakcjach. Przykładowe szlaki turystyczne znajdziesz pod adresem: http://www.szczawnica.nrs.pl/szlaki-turystyczne/

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem jest jedną z głównych atrakcji Szczawnicy – tego nie doświadczy się nigdzie indziej! Spływ jest bezpieczny, dlatego bez obaw można zabrać całą rodzinę. Na jednej łódce mieści się kilkanaście osób, a prowadzi ją wykwalifikowana kadra.

Park linowy

Jeśli szukamy dodatkowych atrakcji dla całej rodziny, warto zainteresować się parkiem linowym. Są w nim różne poziomy trudności i wysokości, dlatego bawić mogą się nie tylko dorośli, ale i dzieci. Pokonywanie przeszkód, chodzenie po linach sprawia dużo frajdy osobom w każdym wieku. Nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo – każdy zabezpieczony jest w specjalny sprzęt asekuracyjny. Oprócz tego nad bezpieczeństwem uczestników czuwają instruktorzy. To wspaniały pomysł na spędzenie wspólnie czasu, dużo śmiechu i zabawy.

Stadnina koni

Inną ciekawą atrakcją w Szczawnicy jest stadnina koni. Specjalnie wykwalifikowana kadra dobierze konia i dostosuje poziom jazdy do potrzeb każdego. Jeśli ktoś umie jeździć może zdecydować się na wycieczki konne, podczas których wyjeżdża się w teren. Do wyboru są różne trasy, zróżnicowane pod względem trudności i czasu trwania. Dla osób nigdy nie siedzących na koniu preferowana jest przechadzka konna, podczas której można jednocześnie podziwiać piękno przyrody jak i zaznajomić się ze specyfiką i urokiem jazdy konnej. Przy przechadzce obecny jest instruktor, który prowadzi konia – nie trzeba się bać o brak umiejętności, czy wiek swoich dzieci – zostanie im zapewniona odpowiednia opieka.

Więcej informacji na temat atrakcji w Szczawnicy można znaleźć na stronie: www.szczawnica.nrs.pl

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *