Rodzina na udanych wakacjach za nieduże pieniądze

Choć wiele rodzin myśli, że je na to nie stać, to kilkudniowe wakacje w jednym z miast Europy jest w ich zasięgu. Nie trzeba w tym celu odkładać przez kilka miesięcy pieniędzy – wystarczy stosunkowo nieduża kwota, aby na przykład pojechać do Rzymu, Paryża lub Berlina. Dzięki tanim liniom lotniczym podróże takie są w zasięgu budżetu przeciętnej rodziny z dziećmi. A którą wybrać, aby naprawdę zaoszczędzić?

Jak znaleźć taniego przewoźnika?

Istnieje kilka sposobów, aby znaleźć przewoźnika oferującego naprawdę tanie loty. Najszybciej dokona się tego przez odwiedzenie serwisów zajmujących się sprzedażą lotów połączonych z noclegami. Takie specjalistyczne serwisy mają w swoich zasobach danych oferty niemal każdego przewoźnika. Wśród nich wyróżniają się propozycje węgierskiego WizzAir. Jego zaletą jest to, że lata z wszystkich większych miast Polski, a dociera do ponad dwustu różnych miast w Europie. Przykładowy lot to Warszawa – Paryż. Za bilet tam i z powrotem zapłaci się mniej niż 200 złotych! Jednak na miejscu trzeba się gdzieś zatrzymać, a dzięki wykupieniu pakietu biletów z noclegiem, dobry, trzygwiazdkowy hotel już będzie mieć zarezerwowane pokoje dla wszystkich.

Jakie są warunki podróży?

Proponowane przez WizzAir loty to możliwość zabrania ze sobą bagażu o łącznej wadze 32 kg – może być on rozdzielony na sześć sztuk. Za każdą wnosi się opłatę, której wysokość zależy od terminu lotu oraz jego długości. Na pokładzie nie ma podziału na klasę ekonomiczną i biznesową, a wszyscy podróżują na jednym pokładzie. Ponadto brak tu darmowego poczęstunku dla pasażerów, ale to akurat nie jest jakąś istotną przeszkodą. Minusem jest to, że samoloty WizzAir często lądują na mniejszych, oddalonych od centrów miast lotniskach, co powoduje, że trzeba do nich dojechać na własną rękę – na szczęście można skorzystać z komunikacji publicznej.

O czym pamiętać?

Do wakacji trzeba się przygotować. Gdy ma się już zapewniony tani lot oraz noclegi w rozsądnej cenie, wówczas dobrze zaplanować, co i gdzie będzie robić się na miejscu. Koszty wejściówek do obiektów turystycznych i podobnych miejsc można sprawdzić w internecie. Pozwoli to na odpowiednie przygotowanie budżetu. Ponieważ tanie loty pozwalają na sporą oszczędność, zgromadzone w ten sposób pieniądze mogą zostać przeznaczone na pobyt na miejscu. Dzięki Internetowi dowiemy się na przykład ile kosztuje bilet autobusowy z lotniska do centrum miasta, jakie są koszty wyżywienia w hotelu (nie we wszystkich noclegach jest wliczone wyżywienie), itp.

Podsumowując

Tanie loty to możliwość szybkiego i taniego przemierzenia dużych przestrzeni. Należy jednak pamiętać o tym, że na miejscu nie będzie nic za darmo i dobrze się do tego przygotować. Korzystają ze wspomnianych pakietów, wyjdzie to taniej niż wycieczka z biurem podróży.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *