Popularyzacja beach soccera

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Grają w nią miliony osób na całym świecie, zaciekle rywalizując o zwycięstwo w grze na każdym szczeblu – podwórkowym, szkolnym czy międzynarodowym.

Sport ten elektryzuje, dostarcza niebywałych emocji i wzrusza do łez. Tym emocjom poddają się nawet sportowi laicy, którzy w obliczu poważnych zmagań chętnie siadają przed telewizorami lub udają się na stadion.

Klasyczna trawiasta piłka nożna zdominowała salony już lata temu. Dziś przed szereg powoli wychodzi plażowa odmiana tego sportu, zwana beach soccerem. Rozgłos zyskała ona w 1993 roku, kiedy to Amerykanie zorganizowali pierwszy turniej, który odbył się, – a jakże by inaczej – w Miami Beach. Stąd właśnie nazwa „beach soccer”, którą Amerykanie ostemplowali swoją własną kulturą, wszak tylko u nich piłka nożna to soccer.

Na świecie wszyscy grają w futbol. A kto gra najlepiej? Oczywiście legendarni Brazylijczycy, którzy po pięciu mistrzostwach świata na trawie zdominowali też plażowe rozgrywki, wygrywając aż trzynaście razy.
Zasady gry w piłkę plażową bliższe są futbolowi, w który grywa się na hali (futsal), aniżeli temu na trawie. W każdym zespole występuje pięciu zawodników – czterech w polu i bramkarz. Zmiany dokonywane są w systemie hokejowym, a mecze trwają 3×12 minut. Boisko ma wymiary 26/28 x 35/37 m. Bramki natomiast 5,50 x 2,20 m. Zawodnicy grają na boso lub w specjalnych, miękkich ściągaczach. System kartkowy jest klasyczny. Żółta kartka to ostrzeżenie, a czerwona to wykluczenie.

Wniosek z tego taki, że każdy rodzaj futbolu podbija serca kibiców na całym świecie. Piłka nożna na żywo to najchętniej oglądany sport na świecie, co przekłada się na jego medialność, a także zarobki światowych gwiazd. Na stadionach nie brakuje także pięknych pań i fantastycznych kibiców. Wszyscy oni tworzą niezwykłą otoczkę dla tego sportu.

Tagi:

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *