Pomysły na prezent dla dziecka – zabawki edukacyjne

Zbliża się okres świąteczny, a wraz z nim odwieczny problem: co kupić dzieciom w prezencie, aby były zadowolone? Jak wybrać dobrze i mądrze spośród tak wielu możliwości?

Rynek zabawek jest ogromny – możemy znaleźć praktycznie wszystko. A im większy wybór, tym trudniej go dokonać. Zbliża się grudzień, a więc okres świąteczny, dlatego już teraz warto pomyśleć jak uszczęśliwić najmłodszych i zarazem najbardziej wymagających. Najlepiej postawić na zabawkę wielofunkcyjną – taką, która jest nie tylko źródłem rozrywki, ale również uczy i pozytywnie wpływa na rozwój naszej pociechy. Przed Państwem przegląd najatrakcyjniejszych zabawek edukacyjnych – idealnych prezentów na Mikołajki, święta czy urodziny.

Fabryka rakiet – zostań astronautą

Kto z nas w dzieciństwie nie chciał zostać astronautą i wyruszyć na podbój kosmosu? Dzieci mają podobne marzenia, dlatego warto wyjść im naprzeciw i podarować na przykład prosty teleskop czy zestaw Fabryka rakiet. Dzięki takim zabawkom edukacyjnym mogą poznawać tajemnice kosmosu i bawić się w inżyniera kosmonautę budując własny model rakiety kosmicznej. Kto wie – może to początek pięknej kariery zawodowej?

Zestaw małego chemika

Mały pasjonat poznawania świata będzie zachwycony, gdy od Mikołaja dostanie własne laboratorium chemiczne – to zestaw do wykonania aż 180 eksperymentów! Oczywiście wszystkie są bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka. Mały naukowiec ma do dyspozycji potrzebny sprzęt laboratoryjny, a także certyfikowane substancje niezbędne do przeprowadzenia eksperymentów, dzięki którym może poznać budowę i właściwości wielu naturalnych i sztucznych cząsteczek.

Zestaw małego lekarza

Każdy z nas marzył o zestawie małego doktora! W dzisiejszych czasach są one dużo bardziej rozbudowane: oprócz stetoskopu zawierają strzykawki, termometry, ciśnieniomierze, a nawet otoskopy do badania uszu. Każdy mały lekarz będzie zachwycony. Warto też zastanowić się nad zestawem małego chirurga lub dentysty.

Mikroskop

Mikroskop – zabawka to marzenie wielu dzieci. Dzięki niemu mają szansę odkrywać mikroświat – jak w powiększeniu wyglądają liście, włosy czy jego zabawki. Zazwyczaj do mikroskopu w zestawie dołączone jest proste oprzyrządowanie potrzebne do stworzenia własnym preparatów mikroskopowych, a nawet już gotowe preparaty komórek roślinnych.

Hodowla kryształów

Kryształy wyhodowane na kartonowym szablonie to hit wśród dzieci. Szczególnie, że obecnie można tworzyć kryształy w dowolnym kolorze, a dzięki papierowym szablonom dzieci mają szansę budować magiczne, kryształowe światy. Świetnym pomysłem są gotowe zestawy tematyczne, jak Podwodny świat, który pozwala wyhodować kryształową rafę koralową.

Każde dziecko kocha zabawki i prezenty. Jednak zamiast kupować kolejnego misia, który po tygodniu wyląduje w kącie, warto zastanowić się nad zabawką edukacyjną, czyli taką, która zapewnia zarówno rozrywkę, jak i naukę. Zabawki edukacyjne dostępne w Księgarni Internetowej PWN stymulują rozwój naszych pociech – wpływają na wyobraźnię, kreatywność, samodzielność, a czasem są pierwszym krokiem do pasji na całe życie. To świetny prezent na każdą okazję.

SPA – coś dla dziewczynek

SPA w domu to idealny pomysł dla wszystkich małych kobietek, które uwielbiają naśladować mamy i dbać o urodę. Specjalne zestawy, jak SPA w domu, umożliwiają im własnoręczne przygotowanie musujących kul do kąpieli, soli, a nawet prostych mydełek. To nie tylko świetna zabawa w kąpieli, ale przede wszystkim nauka samodzielnej pracy.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *