Pierwszy tort w życiu dziecka. Spraw, aby był wyjątkowy!

Tort dla dziecka to jeden z elementów, do którego rodzice, rodzina i znajomi przykładają najwięcej uwagi – chcą bowiem, by pozostał on zapamiętany jak najdłużej. To element, który cieszy nie tylko samego jubilata, ale także zaproszonych na uroczystość gości. Tort zawsze jest dobrym przerywnikiem w trakcie zabawy. Robi duże wrażenie szczególnie wtedy, gdy jest wyjątkowo okazały i odpowiednio dobrany do uroczystości.

Dowiedz się, jaki tort wybrać na jubileusz dla najmłodszych, bo nawet jeśli sami nie będą mieli okazji go spróbować, to na pewno będzie to pamiątka, która pozostanie na zdjęciach, a także w pamięci współuczestników przyjęcia. Smak tortu powinien być na tyle neutralny, aby mogli go skosztować wszyscy goście, wśród których będą prawdopodobnie znajdowały się również dzieci.

Tort na roczek

Skończenie pierwszego roku życia to bardzo ważny moment w życiu dziecka. Jest to powód do radości nie tylko dla dumnych rodziców, ale także pozostałych członków rodziny. Torty dla dzieci to jedne z najczęściej wykonywanych przez cukiernie deserów. Jednym z najpopularniejszych tortów na roczek jest tzw. Rainbow Cake. Jak nazwa wskazuje, jest to ciasto mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Z racji na jego bogactwo kolorów, krem lub polewa znajdująca się na zewnątrz tortu jest zazwyczaj biała albo ciemna. Tort – ze względu na oryginalność uzyskiwaną przez barwienie poszczególnych warstw ciasta różnymi barwnikami spożywczymi – nie wymaga wymyślnych dekoracji, gdyż sam w sobie jest efektowny. Nadaje się idealnie zarówno na przyjęcie urodzinowe dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Jeśli jednak chcemy rozróżnić typ tortu ze względu na płeć dziecka, możemy skorzystać z kilku wskazówek.

Tort dla dziewczynki

Jeśli chodzi o dziewczynki, to ich uwagę skupia zazwyczaj wygląd tortu, czyli jego kolor i dodatki, które powinny tworzyć piękne kompozycje. Smak jest tutaj kwestią całkowicie indywidualną, dlatego warto skupić się na detalach, które będą stanowiły idealne wykończenie ciasta. Dziewczynka z pewnością będzie zachwycona tortem zainspirowanym postaciami z bajek. Nie bez znaczenia jest również jego kolor – najczęściej wybieranym jest oczywiście różowy. Dużą popularnością cieszą się również torty 3D – płaskie, w kształcie prostokąta lub koła, z wypukłymi detalami, takim jak na przykład kokardki, serduszka lub różdżka czarodziejki.

Tort dla chłopca

Torty dla chłopców przybierają zazwyczaj bardziej skomplikowane formy i najczęściej odwzorowują kształty aut, piłek nożnych lub postaci z ulubionych bajek. Dominuje w nich ciemniejsza kolorystyka niż w przypadku ciast dla dziewczynek, a najczęściej wybieranym kolorem jest niebieski. W celu udekorowanie tortu cukiernie coraz częściej korzystają z lukru plastycznego, z którego – niczym z modeliny – można stworzyć dowolne kształty.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Popularne jest także zamawianie tortów ze zdjęciem. Należy wtedy dostarczyć do cukierni wybraną fotografię – najlepiej na dysku przenośnym – a cukiernicy umiejętnie umieszczą ją na torcie. Oprócz tego popularne również  jest zamówienie ciasta urodzinowego ze specjalnym napisem, który przypomni powód uroczystości, z racji której jest podawany.

Tort urodzinowy dla dziecka

Oczywiście wszystkie elementy tortu powinny być jadalne! Zrezygnuj z ozdób plastikowych i wykonanych z innych tworzyw, gdyż mogą przez przypadek zostać zjedzone. To samo dotyczy dekoracji w postaci kwiatów i owoców – ich umieszczenie na cieście powinno być przemyślane, a same dodatki możliwe do zjedzenia później. Bardzo ważną rzeczą jest to, że tort na roczek nie powinien zawierać w sobie alkoholu!

Oczywiście obowiązkowym detalem jest zapalona na torcie świeczka. Może być ona w kształcie jedynki lub zwykłej, pojedynczej świeczki, która jednak może “wtapiać” się w ciasto ze względu na jego wielkość lub mnogość dekoracji. Dlatego umieszczenie pierwszego rodzaju świeczki będzie zdecydowanie lepszym pomysłem. Przypilnuj jednak, aby jej zdmuchnięcie przez dziecko było symboliczne i zarazem bezpieczne!

Jeden Komentarz

  1. Wiki 22

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *