Pierwsze ubranka dla niemowlaka

Jednym z problemów, z którymi borykają się młode mamy jest kwestia wybrania dla swoich maluchów odpowiedniego ubrania.

Rynek produktów dla niemowląt pełen jest akcesoriów oraz ubrań, które przeznaczone są dla nowo narodzonych dzieci. Mamy jednak mają kłopot ze stwierdzeniem, które z kaftaników będą dla ich dzieci najlepsze. Nie wiedzą również jakimi kryteriami powinny się kierować przy wyborze ciuszków oraz jakie materiały będą sprawdzały się najlepiej.

Czym kierować się przy wyborze ubranek dla noworodków

Podczas kupowania ubrań dla maluchów warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami doboru ubrań dla tak małych dzieci. Wszystkie produkty, których używa się do pielęgnacji niemowląt powinny zawierać jak najwięcej naturalnych składników. W przypadku ubrań lepiej jest postawić na naturalne tkaniny, na przykład bawełnę.

Stopień miękkości powinien decydować o tym, czy dane ubranko kupić czy nie. Trzeba pamiętać, że skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna i z tego powodu bardzo łatwo u niego o wszelkiego rodzaju przetarcia. Dobrym sposobem na zniwelowanie nieprzydanej sztywności sklepowych ubranek jest kilkakrotne ich wypranie.

Funkcja użytkowa ubranka powinna górować nad jego wyglądem. Z tego powodu nie ma sensu inwestować w ciuszki pełne guziczków, falbanek i sznureczków. Małe dziecko będzie prawdopodobnie kilka lub kilkanaście razy dziennie przebierane i dlatego nie warto tracić czasu na zapinanie wszystkich haftek i guziczków. W przypadku tak małych dzieci lepiej jest poszukać ubrań, które wyróżniają się formą, na przykład aplikacją, niż liczbą dodatkowych ozdób.

Nie warto inwestować w buty. Małe dziecko nie potrafi jeszcze chodzić, z tego powodu posiadanie ich nie jest niezbędne.

Wyprawka dla maluszka

Jak zatem zaplanować wyprawkę w taki sposób, że by nagle nie okazało się, że jakiejś części garderoby małego człowieka brakuje? Oto ściągawka:

Z pewnością przydadzą się body. Obecnie na rynku mamy ich dwa rodzaje: body rozpinane całe oraz body nierozpinane z krótkim lub z długim rękawem. Przyda się około 5 sztuk. Zdecydowanie warto zakpić śpiochy, pajace lub rampersy (mają ścięte nogawki także stópki są gołe) – również około 5 sztuk. Następnie kaftaniki, tutaj także dobrze jest zaopatrzyć się w około 4-5 sztuk. Podobna jest ilość koszulek. Przykładowe ubrania dla najmłodszych znajdziemy na stronie sklepu internetowego kiddostate.pl.

Oczywiście warto zakupić również skarpetki, czapeczkę oraz śliniaczki. Do pierwszych spacerów na pewno przydadzą się ciepły śpiworek oraz rękawiczki.

Dodatkowo potrzeba również pieluch: tetrowych, zamiast używania ściereczek, oraz jednorazowych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *