Opakowania ozdobne do prezentów

Opakowania na prezenty

Święta, urodziny czy różnego rodzaju rocznice to czas dawania najbliższym prezentów. Czeka nas szukanie odpowiednich podarków, które ucieszą naszych bliskich. Gdy już wszystko kupimy, musimy to jeszcze ładnie zapakować.

W sprzedaży dostępne są liczne opakowania ozdobne, które doskonale nadają się do pakowania prezentów. Możemy wybierać wśród torebek i pudełek kolorowych, jak i tych w neutralnych kolorach, które można przyozdobić na swój sposób, by dodatkowo zaskoczyć obdarowanego. Podpowiemy, jak pakować prezenty i na co zwrócić szczególną uwagę.

Co trzeba wiedzieć o pakowaniu?

W ozdobny papier najłatwiej pakuje się przedmioty kwadratowe i prostokątne, dlatego przedmioty o nietypowych kształtach warto włożyć do odpowiedniego pudełka. Wtedy łatwiej będzie owinąć całość papierem ozdobnym lub szarym, który dodatkowo przyozdobimy.

Wielu z nas ma w zwyczaju kupować prezenty na ostatnią chwilę i również na biegu je pakować, a to błąd. Prezentów nie należy pakować na szybko i w co popadnie. Trzeba zarezerwować sobie trochę czasu specjalnie na to, a następnie przygotować wszystkie potrzebne materiały i ozdóbki, które możemy przy pakowaniu prezentów wykorzystać oraz niezbędne narzędzia. Co może się przydać do pakowania świątecznych prezentów?

  • sznurki, wstążki i kokardki,
  • miniaturowe spinacze i etykiety na prezenty,
  • małe ozdoby choinkowe, bombki,
  • choinkowe gałązki, szyszki,
  • taśmy dekoracyjne, naklejki,
  • ozdobne stempelki,
  • nożyczki,
  • klej
  • taśmy klejąca – przezroczysta i dwustronna,
  • papier szary, brązowy, biały lub zwykła gazeta.

Jak dobierać materiały do stworzenia opakowania ozdobnego?

Do pakowania prezentów najlepiej nadaje się papier w jasnym neutralnym kolorze, jak wspomniany szary, brązowy lub biały, gdyż stanowią doskonałe tło dla pozostałych ozdób. Wstążki i inne dodatki należy dobrać tak, aby kontrastowały z papierem.

Estetycznym i dodającym prezentowi uroku elementem są etykietki (tagi). Można je kupić, jak i zrobić samodzielnie, wycinając z tekturki, sztywniejszego papieru czy ze zdjęcia.
Papier najlepiej jest od razu przyciąć, dzięki czemu pakowanie przebiegnie łatwiej. Warto też zostawić przy tym większy zapas. Jeśli utniemy papier nierówno, możemy zawinąć brzeg do środka.

Opakowanie ozdobione magazynami i gazetami

Aby nadać opakowaniu prezentu nieco oryginalności, możemy owinąć pudełko z prezentem w gazetę lub strony kolorowych magazynów, komiksów lub też mapy. Rozwiązanie to pozwoli stworzyć opakowanie nawiązujące tematycznie do ukrytego w nim prezentu lub do zainteresowań obdarowanego. Prezent dla sportowca możemy opakować w strony czasopisma sportowego, dla podróżnika – w mapy, a prezent kosmetyczny czy modowy dla kobiety – w magazyn kobiecy itd.

Decydując się na to rozwiązanie, strony z czasopism trzeba dobrać kolorystycznie. Można także eksperymentować i nie obawiać się na przykład postrzępionych brzegów papieru, które nadadzą całości charakteru. Przed oklejaniem pudełka powinniśmy wyrwać interesujące nas strony, przymierzyć i ułożyć, by wybrać ostateczną wersję. Gdy już zdecydujemy się na ułożenie, możemy skleić je w większą płachtę, a następnie owinąć pudełko.

Pakowanie prezentów nie jest takie straszne, jeśli podejdzie się do tego na spokojnie. W sprzedaży dostępne są zgrabne i praktycznie opakowania ozdobne, które wymagają jedynie drobnej indywidualnej dekoracji. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *