Oddanie członka rodziny do domu opieki

Wielu z nas staje w pewnym momencie przed trudną decyzją. Niemożność opieki nad rodzicami z różnych względów: mając ciągłe delegacje w pracy, mieszkania za granicą czy rodziców wymagający specjalnej opieki ze względu na schorzenia, niewątpliwie należy właśnie do takich decyzji. W tych sytuacjach często poszukuje się najlepszego domu seniora blisko miejsca zamieszkania, by jak najczęściej móc odwiedzać rodziców. Przeglądając w internecie różne domy seniora w Warszawie natraficie na mnóstwo ofert.

Pamiętajmy, iż część warunków, które są uważane za luksus powinny być wręcz standardem. W końcu dom seniora nie jest hostelem by w jednym pokoju mieszkało 5 czy 6 osób, a łazienka była jedna na piętro. Wśród licznych ofert natrafimy na Dom Seniora Anna znajdujący się niedaleko Warszawy. Dzięki takiemu położeniu ludzie z większych bądź mniejszych miejscowości będą mogli zakwaterować tam swoich rodziców i co kilka dni móc ich odwiedzać.

Sam ośrodek jest bardzo duży i posiada rozległe tereny wokół budynku. Dom seniora zamieszkuje znaczna ilość pensjonariuszy, więc mama bądź tata na brak towarzystwa nie będą mogli narzekać. Najważniejsze są tutaj potrzeby każdego z mieszkańców nad którymi czuwa profesjonalna 24 godzinna opieka pielęgniarska. Pensjonariusze rozlokowani są w 2-3 osobowych i dużych pokojach z własnymi łazienkami. Łóżka w zależności od potrzeb wyposażone są w specjalne materace lub wyciągi. Dom seniora nie posiada żadnych barier architektonicznych przez co jest przyjazny osobom niepełnosprawnym ruchowo. W ciągu dnia pensjonariusze mają do dyspozycji świetlice, różne zajęcia organizowane przez animatorów czy rehabilitantów. Dla osób lubiących uprawę i ceniących świeży produkt, została przeznaczona ziemia do uprawy własnych warzyw i owoców.

Jeśli nie możemy zamieszkać z naszymi rodzicami, a chcemy by mieli 24 godzinną opiekę postarajmy się by dom seniora, który im oferujemy był najlepszy: duże pokoje, dostęp do opieki zdrowotnej i szeroki wybór zajęć to podstawa co powinno być zapewnione Twoim rodzicom.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *