Masaż dla sportowców – zregeneruj mięśnie w Tajskim Spa

Jeśli Twoim hobby i pasją jest sport – bez względu na to, czy uprawiany zawodowo czy rekreacyjnie – musisz zadbać o swoje mięśnie i stawy. Wymagają one porządnej regeneracji, aby osiągane przez Ciebie wyniki były jak najbardziej satysfakcjonujące. Najlepiej zrobisz to, gdy zdecydujesz się na tajski masaż dla sportowców. Ile możesz na nim skorzystać? Jak wygląda taki zabieg i gdzie najlepiej go wykonać?

Zregeneruj się po wysiłku na sposób tajski

Aktywny relaks czy planowany trening, to dobrodziejstwo zarówno dla naszego serca, jak i mózgu. Może on jednak pociągnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje, takie jak zakwasy czy trudność ze swobodnym poruszaniem się następnego dnia. Ale na tym nie koniec.

Aktywność fizyczna, czy to w formie odprężenia, czy też zawodowo, może również doprowadzić do przeciążenia organizmu. Choć zjawisko to dotyczy głównie osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, to nie jest ono też obce nawet najbardziej doświadczonym zawodnikom. Dlaczego? Ponieważ każdy organizm ma swoje ograniczenia, których przekroczenie może wywołać szereg nieprzyjemnych doznań. Wśród tych, które świadczą o takim właśnie stanie, należy wymienić:

 • bóle mięśni i stawów;
 • bóle punktowe nerwów;
 • spadek poziomu energii;
 • uczucie ciężkości nóg;
 • problemy ze swobodnym poruszaniem.

Receptą na te „sportowe dolegliwości” jest specjalny masaż tajski dedykowany właśnie osobom uprawiającym sport. Od tradycyjnego różni się głównie intensywnością.

Zabieg odbywa się przy użyciu starannie wyselekcjonowanych i podgrzanych do odpowiedniej temperatury olejków do masażu. Masażyści wykorzystują wyłącznie olejki roślinne, czyli całkowicie bezpieczne dla skóry. Działają one korzystnie na cały organizm i charakteryzują się dobrym wchłanianiem. Przy tym są bogate w wiele dobroczynnych substancji.

Sposób, technika i intensywność wykonywania masażu jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb każdego sportowca zgłaszającego się na zabieg. Tajski masaż sportowy dotyczy obszaru całego ciała ze szczególnym naciskiem na te jego fragmenty, które sprawiają masowanemu najwięcej problemów. W głównej mierze są to mięśnie, ścięgna i stawy.

Jakie korzyści daje sportowy masaż tajski?

Masaż dla osób intensywnie uprawiających sport – jak już wcześniej podkreśliliśmy – jest wykonywany przy użyciu olejków roślinnych. Ich aromat wprowadza osobę poddawaną zabiegowi w przyjemne, głębokie odprężenie. W tym czasie ciało i umysł odpoczywają, a zmysły wchodzą w stan uśpienia. Ale głęboki relaks to nie wszystko. Masaż tajski sportowy oznacza również wiele innych korzyści, takich jak:

 • usunięcie bólów stawowych;
 • rozluźnienie mięśni;
 • rozgrzanie mięśni;
 • uelastycznienie ścięgien;
 • szybka likwidacja efektów przetrenowania.

W konsekwencji jego wykonania organizm sportowca nie tylko szybko wraca do formy. Jego zadaniem jest również uzbrojenie ciała osoby trenującej w odpowiednie właściwości, dzięki którym będzie ono w stanie lepiej znosić kolejne obciążenia.

Metoda ta sprzyja również poprawie dopływu produktów odżywczych do mięśni, dzięki czemu na przykład – przyjmowane odżywki białkowe czy regeneracyjne – będą dużo lepiej przyswajalne.

Ponadto masaż ten sprzyja modelowaniu sylwetki, dzięki czemu – jeśli trenujesz by zgubić zbędne kilogramy – szybciej osiągniesz wymarzony efekt. Ta zaleta zabiegu sportowego może być przydatna również dla sportowców realizujących się w dziedzinie sportów sylwetkowych.

Zatem – jeśli ćwiczysz, biegasz, pływasz czy maszerujesz pamiętaj, aby zadbać o swoje stawy, ścięgna i mięśnie. Niezregenerowane mogą nie tylko uniemożliwić Ci wykonywanie ulubionej aktywności. W przyszłości mogą pojawiać się również problemy z poruszaniem czy silne bóle.

Źródło: Salon masażu tajskiego – TajskieSpa.pl

Jeden Komentarz

 1. Aldona

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *