Marzysz o powrocie pięknej i gęstej fryzury? Poznaj metodę przeszczepu włosów Smart Graft

Piękne i gęste włosy to nie tylko oznaka zdrowia, lecz także bezsprzeczny atut kobiecej i męskiej urody. Niestety, włosy większości z nas mają skłonności do wypadania nawet kilka razy w roku, przez co ich objętość może cały czas się zmieniać. U wielu z nas prawdziwy niepokój wzbudza jednak nagłe i wzmożone wypadanie włosów z nieznanych przyczyn. Bardzo często to pierwszy objaw łysienia, który zignorowany może doprowadzić do trwałej utraty włosów. Na szczęście dziś specjaliści medycyny estetycznej dysponują bardzo skutecznymi rozwiązaniami w zakresie leczenia nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Jednym z nich jest przeszczep włosów innowacyjną metodą Smart Graft, rekomendowaną przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki.

Na czym polega innowacja w przeszczepie włosów Smart Graft?

Sama idea przeszczepiania włosów nie jest niczym nowym. Przeszczepów dokonywano z powodzeniem już kilkadziesiąt lat temu, choć zarówno przebieg procedury zabiegowej, jak i efekty przeszczepu pozostawiały często wiele do życzenia. W odróżnieniu od starszych metod transplantacji, przeszczep włosów Smart Graft charakteryzuje się niską inwazyjnością i minimalną bolesnością, przy jednocześnie jak najbardziej naturalnych efektach. Przeszczep włosów systemem Smart Graft będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w wyniku przeszczepu obawiają się efektu sztucznego odcięcia implantów do naturalnej części fryzury. Bardzo dużą zaletą mało inwazyjnej procedury zabiegowej Smart Graft jest również to, że nie pozostawia na skórze pacjenta widocznych blizn. Skuteczność przeszczepu opiera się na zamkniętym systemie pobierania i nawilżania włosów, dzięki czemu przeżywalność przeszczepionych włosów sięga aż 98%.

Zagęszczenie włosów Smart Graft krok po kroku

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie przyznają, że procedura przeszczepu włosów jest prosta i komfortowa dla pacjenta, a dodatkowo nie wymaga od niego żadnych szczególnych przygotowań. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista goli włosy w miejscu zabiegowym na długość około 1 mm, a także podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Podczas zabiegu pobierane są pojedyncze włoski z owłosionych miejsc przy pomocy specjalnie zaprojektowanej głowicy z obrotowymi i wymiennymi igłami, które można dostosować bezpośrednio do potrzeb pacjenta. W następnej kolejności włosy umieszcza się w sterylnych pojemnikach, co pozwala maksymalnie zwiększyć ich przeżywalność po przeszczepie, i po pewnym czasie implantuje się w obszar dotknięty łysieniem. Dzięki zachowaniu jak najbardziej optymalnych warunków (odpowiedni poziom nawilżenia i zachowanie stałej temperatury) włosy mają doskonałą kondycję przez długi czas po przeszczepie. Cała procedura przeszczepu włosów trwa około 4-6 godzin, a po jej zakończeniu pacjent może wrócić do domu.

Przeszczep włosów Smart Graft – dlaczego warto?

Przeszczep włosów Smart Graft to współcześnie jedna ze skuteczniejszych metod przywracania fryzurze jej pierwotnej gęstości. Sprawdzi się bardzo dobrze zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn zmagających się z różnymi typami łysienia. Dzięki przeszczepowi Smart Graft możliwe jest nie tylko wyraźne zagęszczenie fryzury czy likwidacja zakoli, lecz także pokrycie włosami blizn oraz partii skóry po przeszczepie czy rekonstrukcja owłosienia w okolicy rzęs, brwi i męskiego zarostu. Pierwszych efektów zabiegu możemy spodziewać się 2-3 miesiące po zakończeniu procedury zabiegowej, zaś pełnymi rezultatami będziemy mogli cieszyć się już po upływie około roku.

Więcej informacji o przeszczepie włosów metodą Smart Graft znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/smart-graft-2/

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *