Liposukcja ud – charakterystyka zabiegu

Smukłe uda to dziś jeden z elementów atrakcyjnego wyglądu. Niestety, nawet dieta i ćwiczenia nie gwarantują szczupłych ud. Tkanka tłuszczowa nie spala się regularnie i niekoniecznie z tych partii, które ćwiczymy. Wiele kobiet ma genetyczną skłonność do magazynowania tłuszczu w udach i nadmiar ten nijak nie daje się zniwelować tradycyjnymi metodami redukcji masy ciała. Jest jednak rozwiązanie – liposukcja ud. Co trzeba wiedzieć o tym zabiegu?

Uda – ważny element urody kobiecej

Widok szczupłej kobiety z szerokimi udami nie jest rzadkością. Tkanka tłuszczowa, która zdaje się odporna na wszelkie próby niwelowania jej dietą i aktywnością fizyczną, zaburza proporcje sylwetki. Sprawia, że rozmiary spodni są zupełnie nieprzystające do rozmiarów ubrań noszonych na górnych partiach ciała. Utrudnia to zakupy odzieżowe. Sukienki, które leżą idealnie na piersiach, są za małe u dołu. Te, które są dobre w udach, wiszą u góry. Stylizacja zawsze jest wtedy pewnym kompromisem, z którym trudno poczuć się naprawdę dobrze.

Zgrabne nogi to atut kobiecości. Spódnice, sukienki i damskie spodnie są szyte tak, aby ukazywać kształty kobiecych nóg, eksponować je lub modelować. Niestety, osoby ze zbyt krągłymi udami raczej je ukrywają, niż prezentują.

Co zrobić, gdy żadne ćwiczenia nie działają, a tkanka tłuszczowa uparcie trzyma się ud? Skutecznym sposobem jest liposukcja.

Co trzeba wiedzieć o liposukcji ud?

Liposukcja ud jest ratunkiem dla osób, które nie mogą w inny sposób pozbyć się tkanki tłuszczowej z tego rejonu ciała. Jak każdy inwazyjny zabieg, liposukcja ud jest poprzedzona dokładnym wywiadem lekarskim oraz serią badań, podczas których określa się m.in. krzepliwość krwi.

„Lekarz konsultuje z pacjentem oczekiwane rezultaty zabiegu – wyjaśnia specjalista z Kliniki Chęciński. – Jeśli zabieg może dać pożądane efekty, a pacjent jest w dobrym zdrowiu, można przystąpić do rozrysowania na ciele obszarów, z których odsysana będzie tkanka tłuszczowa”.

Liposukcja ud trwa od godziny do dwóch w zależności od tego, ile tłuszczu trzeba odessać, a także jak szybko będzie on ulegał rozbijaniu. Obecnie ten etap zabiegu jest przyspieszany dzięki wykorzystaniu ultradźwięków.

Liposukcja ud nie jest bolesna, ponieważ przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Dolegliwości bólowe pojawiają się po zabiegu. Jest to zupełnie normalne i wynika z naruszenia tkanki. Do typowych objawów po liposukcji ud zaliczają się także: obrzęk, zasinienie, tkliwość ciała w miejscu zabiegu.

Wstępna rekonwalescencja trwa około tygodnia. Po tym czasie zdejmowanie są szwy. Ich założenie jest konieczne, aby zamknąć otwory po kaniuli wprowadzanej do ciała w celu odsysania tłuszczu.

W tym czasie warto się oszczędzać. Obrzęk i zasinienie mogą utrzymywać się dłużej. Pierwsze efekty liposukcji można podziwiać po ok. miesiącu, choć zdarza się, że ciało wraca do szczytowej formy po 3 miesiącach. Czas gojenia i regeneracji zależy od indywidualnych uwarunkowań innych u każdego pacjenta.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *