Laserowe leczenie żylaków EVLT – koniec z zakrywaniem nóg!

Zgrabne, zadbane nogi o jednolitym kolorycie, to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety niektóre z przedstawicielek płci pięknej, nie chcą bez skrępowania eksponować nóg, ze względu na szpecące je żylaki. Te nieestetyczne, widoczne pod skórą, nadmiernie poszerzone żyły, stanowią dla kobiet problem zdrowotny, jak i kosmetyczny.

Na szczęście eksperci stworzyli zabiegi laserowego leczenia żylaków EVLT, dostępne w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Dlaczego warto spróbować tej innowacyjnej terapii? Jakich rezultatów można się spodziewać? Co oferuje laser EVLT?

Co sprzyja pojawianiu się żylaków kończyn dolnych?

Żylaki kończyn dolnych, to nie tylko kwestia estetyki, często wiążą się z nimi dolegliwości, takie jak ból, drętwienie nóg, obrzęk oraz uczucie ciężkości. To wynik nieprawidłowego krążenia krwi w żyłach, mogą być uwarunkowane genetycznie, skutkiem nadwagi, otyłości lub prowadzenia biernego trybu życia (np. wielogodzinna praca siedząca albo stojąca). Do pojawienia się żylaków nóg, przyczyniają się też urazy oraz różne powikłania pooperacyjne. Sposobem na rozwiązanie tego uciążliwego, kobiecego problemu jest zabieg laserowego leczenia żylaków EVLT – co warto o nim wiedzieć?

Jakie efekty gwarantuje leczenie żylaków metodą EVLT?

Leczenie żylaków metodą EVLT (Endo Venous Laser Treatment – wewnątrzżylna ablacja laserowa) zostało zapoczątkowane w USA, a od jakiegoś czasu, dostępne jest również w wielu polskich klinikach medycyny estetycznej. To fantastyczna alternatywa dla tradycyjnego leczenia żylaków – zabiegu chirurgicznego (tzw. strippingu). W czym tkwi sekret metody EVLT? Wszystko dzięki innowacyjnemu laserowi diodowemu, który emituje światło o długości fali 1470 nm, które pozwala na zamknięcie niewydolnej żyły (bez konieczności jej wycięcia, jak ma to miejsce w metodzie tradycyjnej). Optymalnie dobrana moc urządzenia, umożliwia lekarzowi zamknięcie światła żyły w szybki, precyzyjny sposób, bez zbędnych nacięć i tym samym powstania blizn. Procedura trwa 60-90 minut, pacjentka może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia.

Jakie są największe zalety tej metody likwidacji żylaków kończyn dolnych?

 • brak szpecących blizn i dużych krwiaków pooperacyjnych,
 • brak konieczności wykonywania nacięć na skórze,
 • wysoka skuteczność zabiegu,
 • minimalna inwazyjność,
 • krótki czas zabiegu,
 • brak konieczności hospitalizacji,
 • krótka rekonwalescencja (około 7 dni),
 • brak bólu (dzięki miejscowemu znieczuleniu),
 • niskie ryzyko powikłań pozabiegowych.

Dla kogo dedykowane jest wewnątrznaczyniowe leczenie żylaków EVLT?

Laserowe leczenie żylaków jest adresowane do wszystkich pacjentek, które cierpią z powodu niewydolności żył odpiszczelowych i odstrzałkowych. Szczególnie duży odsetek kobiet zgłaszających się do gabinetu medycyny estetycznej z problemem żylaków, to panie po 40. roku życia (mężczyźni znacznie rzadziej zmagają się z tą przypadłością). Warto wspomnieć o podstawowych przeciwwskazaniach do zabiegu, a są to:

 • problemy z krzepliwością krwi,
 • zaawansowana niewydolność serca,
 • świeża zakrzepica żylna,
 • ciąża pacjentki,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • miażdżyca tętnic obwodowych.

Zabieg wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków EVLT, poprzedza konsultacja medyczna, podczas której lekarz zapoznaje się ze stanem zdrowia pacjentki i wyklucza powyższe przeciwwskazania oraz informuje o rodzaju znieczulenia i sposobie przygotowania do procedury zabiegowej (m.in. w dniu laserowej operacji żylaków, pacjentka powinna być na czczo i zabrać ze sobą luźne spodnie).

Zmagasz się od dawna z problemem żylaków na nogach i chcesz jak najszybciej zlikwidować ten defekt, by móc bez skrępowania zakładać krótkie spódniczki, szorty i bikini, podczas wakacyjnego wyjazdu? Skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej i wygraj walkę ze swoimi kompleksami. Więcej przydatnych, wyczerpujących informacji na temat laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych przełomową metodą EVLT, znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *