Krem do twarzy dla różnych typów cery – rozpoznaj swój typ cery i wybierz odpowiedni preparat dla siebie!

Nawilżający krem do twarzy to preparat, którego nie powinno zabraknąć na półce z kosmetykami w domu każdej kobiety. Bez względu na to, ile mamy lat – 20, 30, 40 czy może 50+ – odpowiednio dobrany krem nawilżający jest w stanie pomóc nam utrzymać skórę twarzy we właściwej kondycji i zabezpieczyć ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. By jednak mógł on działać we właściwy sposób musimy go przede wszystkim właściwie dostosować do potrzeb naszej cery. Przedstawiamy kilka najczęściej występujących typów cery i podpowiadamy, jaki krem do twarzy będzie dla nich odpowiedni.

Cera normalna – niedościgniony ideał

Panie, które posiadają cerę normalną, mogą ją uważać za wygrany los na loterii. To typ cery cery, który praktycznie nie sprawia żadnych problemów – skóra jest gładka, ma ładny koloryt i jest pozbawiona wszelkich niedoskonałości. Jest to swego rodzaju ideał wśród wszystkich typów cery, bowiem w rzeczywistości występuje bardzo rzadko. Kobiety, które posiadają skórę normalną powinny dbać przede wszystkim o jej odpowiednie nawilżanie – trzeba w tym przypadku jednak bardzo uważać, by nie przesuszyć lub nie przetłuścić skóry nieodpowiednimi preparatami, bowiem cera normalna szybko może zmienić się w suchą lub tłustą.

Skóra sucha – krem intensywnie nawilżający

Skłonności do przesuszania i łuszczenia się, niekomfortowe uczucie ściągnięcia i pieczenia na policzkach, szorstkość i chropowatość w dotyku – to charakterystyczne “objawy” towarzyszące cerze suchej. Panie, które są posiadaczkami suchej skóry, ze względu na ciągłe przesuszanie, mają też największe tendencje do szybkiego powstawania zmarszczek na twarzy, szczególnie w okolicy oczu. W tym przypadku zalecane jest stosowanie intensywnie nawilżających kremów do twarzy, które zapewnią skórze odpowiedni poziom nawodnienia przez całą dobę i dodatkowo ją odżywią.

Wrażliwa i bardzo sucha skóra – preparaty hipoalergiczne

Z tym typem cery należy na co dzień obchodzić się bardzo delikatnie – skóra wrażliwa, która ma jednocześnie skłonności do nadmiernego przesuszania i podrażnień w postaci zaczerwienień, stanów zapalnych czy alergii, powinna być pielęgnowana tylko i wyłącznie hipoalergicznymi kosmetykami. Panie, które są posiadaczkami bardzo suchej i wrażliwej skóry preparatów dla sobie powinny szukać przede wszystkim w aptece – bogaty asortyment produktów, przeznaczonych dla tego typu cery, znajduje się w ofercie znanej marki Vichy np. Nutrilogie 2, który nie tylko odpowiednio nawilża i odżywia skórę, ale też chroni ją przed podrażnieniami, będących efektem działania szkodliwych czynników zewnętrznych.

Cera tłusta – krem matujący

Przetłuszczanie i błyszczenie się skóry, ziemistość cery, a także największe tendencje do pojawiania się zmian trądzikowych na skórze – to cechy, które towarzyszą na co dzień cerze tłustej. Krem do twarzy dla tego typu cery powinien posiadać lekką konsystencję, a także zawierać właściwości matujące. Zadaniem tego kremu powinno być przede wszystkim ograniczenie nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe, a także zmniejszenie uporczywego świecenia się twarzy, w szczególności na czole, nosie oraz brodzie.

Cera mieszana – mieszana pielęgnacja twarzy

Cera, która jest tłusta w strefie T (broda, nos, czoło), a jednocześnie normalna lub sucha w pozostałej części twarzy (w szczególności policzki oraz skóra wokół oczu) – okazuje się jedną z trudniejszych w pielęgnacji. W tej sytuacji możemy skorzystać ze specjalnych preparatów przeznaczonych dla cery mieszanej lub zdecydować się na dwufazową pielęgnację – kremem do cery tłustej w strefie T, zaś w pozostałych rejonach twarzy kremem do cery suchej lub normalnej.

Więcej informacji oraz pełna oferta kremów do twarzy dla różnych typów cery dostępna na stronie:

http://www.vichy.pl/rodzaje-produktow/krem-na-dzien/ps998.aspx

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *