Kredyt hipoteczny – szansa na kupno nieruchomości

Decydując się na wzięcie kredytu hipotecznego, zobowiązujemy się do spłacania go przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. By go uzyskać, musimy spełnić określone wymagania, dotyczące przede wszystkim zdolności kredytowej, a także wysokości naszego budżetu domowego. Kolejnym krokiem jest wybór banku, który jest w stanie przedstawić nam najkorzystniejszą ofertę. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

O czym warto pamiętać?

Według zeszłorocznego badania prawie 40 proc. Polaków ma jakiś kredytowy dług, a prawie połowa z nich dotyczy kredytu hipotecznego. Przeciętny udział rat kredytu hipotecznego w dochodzie brutto polskich gospodarstw domowych wynosi około 14 proc. Decydując się na wzięcie kredytu, upewnijmy się więc, że będziemy w stanie spłacać go każdego miesiąca.

Musimy również pamiętać o skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, których wymaga od nas bank. Inne zaświadczenia będą tyczyły się przedsiębiorcy, a inne osoby prywatnej. Musimy także przygotować dokumentację nieruchomości. Pamiętajmy, aby w środkach, o które się ubiegamy zawarte były również kwoty okołokredytowe, czyli opłaty notarialne, sądowe, ubezpieczenie kredytu, czy prowizja za udzielenie kredytu – o wszystkich tych kosztach powinniśmy być wcześniej poinformowani przez bank.

Przydatna pomoc w załatwianiu formalności

Jeśli nie posiadamy doświadczenia w kupnie nieruchomości oraz formalnościach bankowych, związanych z kredytami warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości,  takiego jak Extra Invest, które posiada wiele mieszkań oraz domów na sprzedaż w Szczecinie. Dzięki temu nie tylko wybierzemy najlepszą dla siebie nieruchomość, ale również podpiszemy umowę wstępną, a następnie akt notarialny. Możemy mieć wtedy pewność, że wszelkie formalności będą dopełnione, a żadna ze stron nie poniesie negatywnych konsekwencji z tego tytułu.

Zwykle pracownicy takich biur nieruchomości, jak Extra Invest, oferujących m.in. lokale w Szczecinie to doświadczeni agenci, którzy pomogą przebrnąć nam przez wszystkie procedury i okazują wsparcie.

Kolejnym etapem jest już udanie się do banku i złożenie wniosku kredytowego. Pamiętajmy o tym, że pracownik banku ma obowiązek udzielić  nam wszelkich informacji odnośnie do kredytu oraz wszelkich kosztów z nim związanych. W momencie, gdy nasz wniosek zostanie zaakceptowany i uzyskamy środki, możemy ponownie skontaktować się z biurem nieruchomości i dopełnić formalności.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *