Klocki dla dziecka – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Mimo że polski rynek zabawkarski coraz bardziej zalewany jest zabawkami elektronicznymi, interaktywnymi i ultranowoczesnymi, rozwiązania tradycyjne nie tracą na wartości. Szczególnie popularne są klocki, które właśnie przeżywają swój renesans. Co warto wiedzieć przed ich zakupem i jak wybrać odpowiednie? Spróbujemy wyjaśnić.

Po pierwsze: Dlaczego warto kupić klocki własnemu dziecku?

Klocki, jak się okazuje to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu i ogromna dawka dobrej zabawy. – Nie można zapominać o tym, że rozwijają one wiele umiejętności, szczególnie tych manualnych, doskonale wspierają kreatywność dziecka oraz cierpliwość i precyzję – szczególnie w kontekście najmłodszych dzieci, które uczą się chwytania różnego rodzaju przedmiotów. Klocki dla dzieci to z pewnością zabawka rozwijająca umiejętności naszej pociechy – mówi doradca klienta z profesjonalnego sklepu z zabawkami MrToy.pl

Klocki zapewniają dziecku prawdziwą wolność tworzenia, mogą stać się substytutem wielu gotowych rozwiązań – to z nich może przecież powstać garaż, wieża, dom, robot czy wiele innych przedmiotów. – Dziecko budując z klocków może również tworzyć budowle, które samo sobie wymyśliło, tak naprawdę granicą tutaj jest jego fantazja. Układanie klocków pomaga również rozładować nagromadzone emocje i działa odstresowująco. To także doskonała lekcja pracy w zespole – szczególnie jeśli do ich układania usiądzie cała rodzina.

Po drugie: Jak wybrać klocki?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klocków. W zakresie ich wyboru musimy pamiętać przede wszystkim o ich dopasowaniu do wieku i możliwości dziecka. Dla maluchów idealnym wyborem będą duże klocki, które nie będą zbyt skomplikowane, a także klasyczne klocki drewniane. Im dziecko starsze, tym można stawiać na bardziej skomplikowane zestawy – zawierające mniejsze elementy i bardziej precyzyjne rozwiązania. – Z mnogości zestawów wybierajmy takie, które będą również odpowiadać zainteresowaniom dziecka. Nie każdy maluch lubi zwierzątka czy roboty. Warto zatem dokładnie dopasować zestaw klocków również pod tym względem.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *