Jak ukryć łysienie plackowate? Mikropigmentacja skóry głowy jako jedna z najlepszych metod

Matka natura nie każdego obdarzyła bujną czupryną. Zwłaszcza panowie zostali w tej kwestii poszkodowani, bo w większości przypadków skutków męskiego łysienia nie da się cofnąć. Można je jednak nieco skorygować, bardziej lub mniej inwazyjnymi metodami.

Do mniej inwazyjnych, ale niezwykle efektownych metod, należy mikropigmentacja medyczna albo inaczej makijaż medyczny skóry głowy, którą można wykonać m.in. w Katowicach w Centrum DER-MED. Docenią ją szczególnie panowie, którzy mają ciemne włosy i lubią krótkie fryzury – w ich przypadku mikropigmentacja skóry głowy przynosi najbardziej naturalny efekt.

Kto jeszcze może zdecydować się na zabieg?

Nie tylko krótko ostrzyżeni mężczyźni mogą cieszyć się spektakularnym efektem mikropigmentacji skóry głowy. Zabieg ten wykonuje się również paniom, które mają długie, ale przerzedzone włosy. Przyciemnienie skóry głowy w miejscach łysienia sprawia, że staje się ono mniej widoczne.

Oprócz maskowania zakoli u mężczyzn i optycznego zagęszczania długich włosów u kobiet, zabieg ten jest wykonywany jest osobom, które bezpowrotnie utraciły włosy w wyniku choroby, a z różnych powodów wykonanie przeszczepu owłosienia nie jest u nich możliwe. Na zabieg też decydują się panowie planujący ślub, żeby przed ołtarzem prezentować się perfekcyjnie. Nierzadko wykonanie mikropigmentacji skóry głowy związana jest z pozbyciem się kompleksów i odzyskaniem pewności siebie w relacjach z ludźmi.

Mikropigmentacja medyczna krok po kroku

Cała procedura wykonywania mikropigmentacji skóry głowy przypomina nieco tatuowanie, stąd też jej inna, popularna nazwa – tatuaż medyczny. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowaną linergistkę, czyli osobę zawodowo zajmującą się makijażem permanentnym. Czynności wykonywane podczas mikropigmentacji można podzielić na kilka etapów:

  • dobór odpowiedniego pigmentu, który będzie współgrał z karnacją oraz z istniejącym owłosieniem na ciele pacjenta,
  • znieczulenie obszaru poddawanego zabiegowi,
  • wykonanie szkicu włosów za pomocą zmywalnego pisaka,
  • aplikacja wybranego barwnika w wyznaczonych miejscach – odbywa się ona za pomocą specjalnych, sterylnych igieł.

Czas trwania zabiegu i jego koszty zależą od wielkości obszaru poddawanego mikropigmentacji. Efekt widoczny jest niemalże od razu po zabiegu. Niewielkie podrażnienie i zaczerwienienie, które pojawia się bezpośrednio po zabiegu, znika całkowicie po kilku dniach. W porównaniu do przeszczepu włosów, mikropigmentacja skóry głowy jest pewniejsza, mniej inwazyjna i tańsza.

Efekty zabiegu

Mikropigmentacja medyczna skóry głowy pozwala wizualnie odtworzyć brakujące włoski na głowie poprzez stworzenie imitacji krótko przystrzyżonej fryzury u mężczyzn lub optycznie zagęścić długie włosy u kobiet. Można ją wykorzystać także do zakamuflowania ubytku brwi. Efekt jest niezwykle naturalny i trwały. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez kilka lat, a gdy po tym czasie pigment zaniknie, wystarczy udać się na kolejną wizytę, by wykonać makijaż permanentny ponownie.

Podsumowując, zabieg mikropigmentacji skóry głowy wykonuje się w celu:

  • uzyskania efektu krótko ostrzyżonych włosów u osób częściowo lub całkowicie pozbawionych owłosienia na głowie,
  • zamaskowania zakoli,
  • ukrycia łysienia plackowatego,
  • optycznego zagęszczenia przerzedzających się długich włosów,
  • odtworzenia brakujących brwi,
  • wizualnego zagęszczenia linii rzęs (wykonanie delikatnej kreski).
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu mikropigmentacji skóry głowy? Wejdź na stronę katowickiego Centrum DER-MED: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/maskowanie-zakoli/

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *