Jak dobrać matę i kojec modułowy dla dziecka?

Zaplanowanie i wyposażenie dziecięcego pokoju stanowi niemal dla każdego rodzica pewne wyzwanie. Trzeba wszak zadbać o każdy drobny element, o każdy szczegół, tak aby w jak największym stopniu spełniał potrzeby dziecka, ale nader wszystko był dla niego bezpieczny. Elementami, które warto wziąć pod uwagę planując jego wyposażenie to miękka mata podłogowa, jak i modułowy kojec.

Dobór maty podłogowej dla dziecka

Mata podłogowa to coraz częściej wykorzystywane akcesorium dziecięce. Jest bardzo uniwersalna i może być wykorzystywana przez dzieci w dość szerokim przedziale wiekowym. Maty piankowe spotkać można także w przedszkolach, żłobkach i innych placówkach wychowawczych dla dzieci. Każdy rodzic wybierając matę dla malucha zapewne będzie przyglądał się szczególnie jakości wykonania oraz wytrzymałości. Uwaga w tym przypadku powinna skupić się na markowych produktach, które zapewniają bezpieczeństwo i odpowiednią jakość. Maty podłogowe przydadzą się kiedy:

  • dziecko raczkuje i chcemy zapewnić mu bardziej komfortowe podłoże,
  • dziecko uczy się chodzić co wiąże się z częstymi upadkami,
  • dziecko bawi się na podłodze.

Poza wyborem produktów renomowanych producentów warto przyjrzeć się innym parametrom, jak materiał wykonania czy grubość maty. Nowoczesnym i bezpiecznym w użytkowaniu przez dzieci materiałem jest pianka EVA, która cechuje się wytrzymałością i elastycznością. Przykładem takich mat piankowych są maty podłogowe firmy TikkTokk. Posiadają one aż 2 cm grubości dzięki czemu dziecko ma zapewnione bezpieczne podłoże dla całej swojej aktywności ruchowej. Dzięki matom podłogowym mamy pewność, że:

  • dziecko będzie posiadało izolację przed chłodną posadzką,
  • dziecko nie będzie miało kontaktu z roztoczami, kurzem i innymi alergenami, które rozwijają się w dywanach i wykładzinach,
  • dziecko będzie miało miękką powierzchnię, która zwiększy komfort zabawy, a dzieciom uczącym się chodzić zapewni odpowiednią amortyzację podczas upadania.

To co warto rozważyć to sposób układania mat. Zalecane są maty modułowe w formie puzzli, które można w łatwy sposób składać i rozkładać, przechowywać a także czyścić. Dodatkowo moduły umożliwiają tworzenie bezpiecznego podłoża o różnych wielkościach. Dla dzieci starszych, które potrzebują większej przestrzeni można zaplanować powiększenie miękkiej maty podłogowej dokładając nowe moduły.

Dobór kojca dla dziecka

Kojce dla dzieci to popularne rozwiązanie pomagające zorganizować dzieciom zabawę czy zajęcie, a dzieciom najmłodszym czy niemowlętom zapewniają bezpieczną przestrzeń, w której nie będą w stanie zrobić sobie krzywdy. Kojce stosowane w domu pozwalają także rodzicom na równoczesne zajęcie się także innymi czynnościami domowymi czy pracą. Bez wątpienia rozwiązanie to znacznie ułatwi rodzicom wychowanie dziecka, a jemu zapewni własną, bezpieczną przestrzeń, w której może się bawić, uczyć, rozwijać na różne sposoby.

Kojec podobnie jak maty piankowe może być produktem użytkowanym przez dziecko przez długi czas. Podobnie jak w przypadku mat podłogowych, kojce także mogą być tworzone z modułów dzięki czemu można dokładnie zaplanować kształt i wielkość kojca. Można dostosować go zarówno do wieku dziecka i jego zdolności, ruchliwości, ale także do warunków otoczenia i ograniczeń jak np. wielkość pokoju.

Dobierając kojec modułowy warto kierować się jakością wykonania oraz renomą producenta. Nie powinno się testować na swoich dzieciach produktów niewiadomego pochodzenia o wątpliwej jakości. Zarówno materiały jak i sposób wykonania mają bardzo duże znaczenie szczególnie kiedy będą z nich korzystać młode, nieświadome jeszcze dzieci.

Kojce modułowe wraz z matą piankową tworzą idealny duet. Każdy rodzic doskonale wie, że spuszczenie wzroku z dzieciaka choć na chwilę może skończyć się nieszczęśliwie. Jednak odpowiednie zabezpieczenie jak opisane powyżej maty piankowe i kojce modułowe dla dzieci pozwalają rodzicom z nieco lżejszym sercem opiekować się małym dzieckiem wykonując także inne czynności, dzięki czemu można oszczędzić trochę czasu, lub po prostu odpocząć.

Zaproponowana marka TikkTokk posiada już 17 letnią tradycję w projektowaniu i produkcji akcesoriów dla dzieci. Firma, której początki miały miejsce w Australii dziś oferuje swoje produkty na wszystkich kontynentach, zyskując coraz większą popularność.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *