Gdy śnieg pada, odłóż na bok iPada!

Wspólne uprawianie sportów zimowych ma to do siebie, że można robić to wspólnie. I czy będzie to weekendowe wyjście na lodowisko, czy na sanki umożliwi wszystkim członkom rodziny aktywne cieszenie się tą białą porą roku, jaką jest zima. Jednakże dopiero rodzinne wczasy wśród górskich stoków pozwolą całkowicie oderwać się od pracy, obowiązków i skupić się na swoich dzieciach, które – niestety – często zaniedbujemy.

Świeże powietrze, zdrowy ruch!

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Jako rodzic masz ogromny wpływ na zainteresowania i umiejętności swoich dzieci, które w tym wieku mają niesamowitą łatwość w przyswajaniu nowej wiedzy i zdolności. Zachęcanie ich do aktywności fizycznej także zimą jest niezmiernie ważne. Naukowcy udowodnili, iż dzieci uprawiające regularnie sporty prześcigają swoich rówieśników w większości intelektualnych zadań! Ponadto, jeśli mieszkacie w dużych miastach, warto zmienić powietrze choćby na tydzień. Każda wycieczka – np. wyjazd na narty – będzie dla twoich pociech nowym doświadczeniem, które zapamiętają na długie lata.

Gdzie się wybrać – zagranica czy ojczyzna?

Mimo iż w Polsce mamy bardzo piękne tereny górzyste, to pogoda nie zawsze jest idealna na narty. Wiele ludzi wybiera się na wczasy do Czech, Austrii czy Włoch, pragnąc skorzystać z bardziej urozmaiconych tras stoków narciarskich, mieć gwarancję “ośnieżonej atmosfery”, a tym samym udanego wolnego czasu. Niestety, trzeba się wówczas liczyć z dodatkowymi kosztami – dojazdem, często też droższymi hotelami, karnetami czy wypożyczeniem nart (chyba, że zadba się o własny sprzęt).

W Polsce cena sześciodniowego karnetu dla osoby dorosłej waha się od 265 do 525 złotych (dla młodzieży od 210 do 460 złotych), w Czechach od 240 do 700 złotych, zaś we Włoszech od 240 do nawet 1120 złotych! Z drugiej strony, dobrze zaplanowany i przemyślany wyjazd może nie być aż tak drogi, a będzie na pewno dobrym urozmaiceniem dla rodzin, które we wcześniejszych latach wybierały się na polskie stoki.

Co ze sobą zabrać?

Narty nartami, to tylko jeden z wielu elementów tego sportu. Potrzebne będą także buty narciarskie i kijki, jednakże wszystkie te wymienione rzeczy możesz wypożyczyć zawsze na miejscu. Jeśli będzie stok, to będzie również wypożyczalnia. Oczywiście wiadomo, iż własny sprzęt jest dopasowany z większą starannością (szczególnie w wypadku butów) i zazwyczaj jest lepszej jakości. Kaski są w dzisiejszych czasach wymogiem koniecznym i trzeba w nie zaopatrzyć zarówno swoje pociechy, jak i siebie. Nie trzeba chyba przypominać, że w przypadku sportów ekstremalnych odpowiednie akcesoria są nieodłącznym numerem jeden? Grube rękawiczki, sportowa kurtka zimowa, odzież sportowa i bardzo ciepłe skarpety umożliwią ci swobodę ruchów i – co najważniejsze – zagwarantują komfort cieplny. Polecana jest bielizna termoaktywna, która jest stworzona z materiału wchłaniającego pot, ale też trzymającego ciepło. Nie zapomnij zaopatrzyć się w gogle, które poza swoimi funkcjami świetnie wyglądają także na zdjęciach wspominkowych. Systemy ogrzewania i osuszania butów to pewien gadżet, ale z pewnością nie pożałujesz jego zakupu!

Dowiedz się więcej…

Dobrze zaplanowany wyjazd to podstawa, a w XXI wieku, a więc w dobie Internetu, możemy samodzielnie i z łatwością stworzyć fenomenalny plan wczasów dla naszej rodziny. Zainwestuj swój czas i zabierz się do tego z wyprzedzeniem! Jeśli chcesz zaopatrzyć się w sprzęt narciarski, odwiedź stronę internetową sklepu narciarskiego: http://www.nartywarszawa.pl/.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *