Ekologiczne mydło – jak je samemu zrobić?

Mydło glicerynowe domowej roboty

Ostatnio nastała moda na to, co ekologiczne, naturalne. Moda bardzo dobra, bo dzięki temu możemy troszczyć się o swoje zdrowie – wiadomo już, że ekologiczne produkty są znacznie zdrowsze dla ludzi od tych sztucznych, pełnych chemicznych dodatków różnego typu. Mowa tu jednocześnie nie tylko o pożywieniu, ale i o kosmetykach – a przede wszystkim o mydle, które jest podstawowym i najczęściej używanym kosmetykiem, a które możemy z łatwością sami wytwarzać w domu. Jak to zrobić? I dlaczego warto?

Mydło ze sklepu a mydło domowe

Wszyscy wiedzą, że to, co możemy wykonać sami może się średnio udać, ale z pewnością każdy będzie dbał o samego siebie oraz swoich bliskich, więc czy to w przypadku jedzenia, czy kosmetyków, jego własne wytwory będą na pewno zdrowsze od może i idealnych, ale niekoniecznie zdrowych towarów ze sklepu. Na szczęście – z uwagi na coraz liczniejszą grupę osób, która takich zdrowych produktów poszukuje – powstaje coraz więcej ekologicznych sklepów, gdzie można nie tylko kupić gotowe, ekologiczne i zdrowe towary, ale także i półprodukty do ich samodzielnego przygotowania w domu. Na przykład do wykonania mydła glicerynowego. Eco Flores jest jednym z takich sklepów – wszystko, co wybierzemy można zamówić online.

Mydło domowe tym się wyróżnia, że jest delikatniejsze dla skóry, a jednocześnie pewne składniki mogą być tak skoncentrowane, że pielęgnuje i czyści równie dobrze, co mydła sklepowe. Sami możemy też decydować, jaki preferujemy zapach czy kształt – odpowiadamy za zakup wszystkich dodatków i w efekcie tworzymy produkt, który najbardziej pasuje do naszych upodobań. To kosmetyk idealny!

Jak samodzielnie zrobić mydło?

Bez względu na to, czy chcemy kogoś obdarować, czy też pielęgnować lepiej skórę swoją, małżonka i dzieci, wykonywanie mydła może nie tylko być ważne dla zdrowia, ale i pozwoli świetnie się razem bawić! W zasadzie może to być zabawa dla całej rodziny! Jak zrobić mydło glicerynowe? Eco Flores sprzedaje wszystkie, potrzebne produkty – zamawiamy bazę glicerynową, odpowiednie barwniki, olejek zapachowy lub eteryczny, a także (jeśli chcemy) jakieś ozdobne foremki, by mydełko było ładniejsze. Bazę glicerynową wystarczy podgrzać i wymieszać ze wszystkimi dodatkami, a następnie wlać do formy i pozostawić do ostygnięcia. Oczywiście, można też jakoś udekorować produkt, jeśli chcemy przeznaczyć go dla innych – na przykład dodać zioła czy opakować w piękny papier. Wyrabiając samodzielnie mydło, nie tylko uczysz siebie i dzieci czegoś nowego, ale również pielęgnujesz skórę całej rodziny – baza glicerynowa oparta jest bowiem w całości na bazie roślinnej, z dużą zawartością pielęgnującej gliceryny.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *