Czym jest przedszkole narciarskie?

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Dzieci uwielbiają spędzanie czasu na świeżym powietrzu, szczególnie gdy wokół leży dużo śnieżnego puchu. Nie wiesz, jak zagospodarować czas wolny swojemu dziecku? Zabierz je na stok narciarski i oddaj pod opiekę profesjonalistów, którzy zaszczepią w nim miłość do nart. Sprawdź, czym jest przedszkole narciarskie!

Przedszkole narciarskie – nauka poprzez zabawę

Przedszkole narciarskie to program nauki jazdy na nartach, przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, czyli w wieku najlepszym na rozpoczęcie przygody z narciarstwem. Dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów uczą się technik jazdy na desce i nartach, zyskują niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu narciarstwa. Wszystko odbywa się poprzez zabawę, ponieważ to najskuteczniejszy sposób nauki dla najmłodszych narciarzy. Nie ma mowy o nudzie, zaabsorbowane zabawą dzieci szybko przyswajają nowe rzeczy. Dzięki dodatkowym atrakcjom, takim jak zimowe place zabaw, dzieci nie będą chciały zdejmować nart. Ale dlaczego właśnie narty?

Dlaczego warto uczyć dziecko jazdy na nartach?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna jest szczególnie istotna w przypadku dzieci, które rosną i rozwijają się. Jazda na nartach to jedna z najprzyjemniejszych aktywności, niosąca za sobą wiele zalet: usprawnia mięśnie i stawy, rozwija koordynację ruchową, wzmacnia wytrzymałość, siłę i skoczność, zapobiega nadwadze. Jest świetnym treningiem dla całego ciała. Dzięki jeździe na nartach organizm jest bardziej dotleniony i odżywiony. Przebywanie na świeżym powietrzu hartuje organizm, więc dziecko mniej choruje. Narciarstwo to same zalety! Zastanawiasz się, czy przedszkole narciarskie będzie bezpieczne dla Twojego dziecka?

Bezpieczeństwo to priorytet

Korzystając z usług sprawdzonego przedszkola narciarskiego, takiego jak Extreme Homies School, zyskujesz gwarancję, że Twoim maluchem zajmą się doświadczeni instruktorzy i opiekunowie, którzy poświecą mu niezbędną uwagę i udzielą pomocy, np. podczas ubierania się. Ważną kwestią wpływającą na bezpieczeństwo dzieci jest sprawdzony sprzęt narciarski, który można wypożyczyć w przedszkolu narciarskim. Musi być on odpowiednio dopasowany do umiejętności, wieku, wagi i wzrostu dziecka. Powierzając swoje dziecko pod opiekę przedszkola można być pewnym, że sprzęt będzie właściwie dobrany, a program nauki zawsze dostosowany do umiejętności malucha. Przedszkole narciarskie to doskonały sposób na aktywny czas podczas ferii zimowych. Jeśli nauczymy dziecko jazdy na nartach w jak najmłodszym wieku, będziemy mogli zabierać je na aktywne wyjazdy coraz częściej. Nauka jazdy na nartach, zabawa i świeże powietrze to przepis na udany rodzinny wyjazd!

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *