Cechy i zalety zabawek zdalnie sterowanych

Zdalnie sterowane zabawki kojarzą się przede wszystkim z samochodami, statkami i samolotami, czyli skomplikowanymi zabawkami dla starszych dzieci i ich rodziców. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że zabawek sterowanych przy pomocą pilota jest więcej, a na rynku znaleźć można też takie przeznaczone dla najmłodszych. Przedstawiamy cechy i zalety zabawek zdalnie sterowanych.

Na czym polega działanie zabawek zdalnie sterowanych?

Zabawki zdalnie sterowane to takie, które same jeżdżą lub toczą się, i którymi można sterować przy pomocy pilota. Te przeznaczone dla małych dzieci są proste w obsłudze i wymagają jedynie odpowiednich baterii.

Zabawki sterowane prostym pilotem lub za pomocą przycisków na ich korpusie, dostosowane są do niewielkiego rozmiaru rączek małego dziecka. Dzięki temu może ono bez problemu uruchomić zabawkę, skierować ją w odpowiednią stronę czy zatrzymać. Dzięki temu maluch zmobilizowany jest do znalezienia właściwego przycisku i zdecydowanych ruchów rączką, co wpływa na rozwój sprawności manualnej – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący hurtownię zabawek JOKOMISIADA”.

Ponadto, zabawki sterowane zdalnie dają też dzieciom motywację do poruszania się, a więc kolejno do pełzania, raczkowania, wstawania oraz robienia pierwszych i kolejnych kroków. Wszystko to „w pogoni” za poruszającą się zabawką.

Kiedy kupić dziecku zabawkę zdalnie sterowaną?

Producenci zabawek mają w swoich ofertach zabawki zdalnie sterowane dla dzieci w różnych grupach wiekowych, zaczynając od tych dla maluchów powyżej pierwszego roku życia. Zazwyczaj są to zabawki uniwersalne, przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Rodzice mogą być spokojni o zdrowie i bezpieczeństwo bawiących się zdalnie sterowanymi zabawkami pociech – są one wykonane z atestowanych, nietoksycznych materiałów, odpornych na uszkodzenia. Ponadto, baterie ukryte są pod zamykaną klapką, do której dziecko nie ma dostępu, a takie zabawki zazwyczaj mają obłe kształty, dlatego nie ma ryzyka, że maluch zrobi sobie krzywdę podczas zabawy.

Jakie możliwości stwarzają zdalnie sterowane zabawki?

Zabawki sterowane pilotem wprowadzają zabawę na wyższy poziom, jednocześnie rozwijając maluszka. Z ich pomocą dziecko nie tylko pracuje on nad motoryką i sprawnością manualną, ale i nad kreatywnością, świetnie się przy tym bawiąc.

Zdalnie sterowane zabawki dla najmłodszych wydają różne, przyjemne dla dziecięcych uszu, dźwięki i komunikaty. Co więcej, używają również sygnałów świetlnych i mają żywe, kontrastujące kolory. Wszystko to przykuwa uwagę maluszka, każdego dnia ucząc go czegoś nowego.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *